Поточний № 10 (1398)

01.07.2022

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Борис Джонсон: «Ми тут, щоб допомогти вам проявити стратегічну стійкість» 


18.06.2022

Другий блискавичний і неоголошений візит очільника уряду Великої Британії до України за час російської агресії. Борис Джонсон пояснив, що його приїзд у розпал війни покликаний пояснити українському народові ясне та просте послання:
«Великобританія з вами, ми будемо з вами, поки ви не отримаєте остаточну Перемогу».
Він також запропонував міжнародну програму навчання українських військових, Британія може її очолити. Кожні 120 днів сучасний вишкіл проходитиме 10 тисяч солдатів.
Міжнародна спільнота в курсі того, які втрати несе Україна. Але, як заявив британський прем’єр:
«Військо путіна теж знаходиться під сильним тиском і втрачає багато людей. Їх витрати боєприпасів – артилерійських снарядів та іншого – колосальний. За 114 днів після нападу на Україну, вони так не досягли цілей першого тижня».
Вишкіл українських військових Британія може не просто очолити, а й надати необхідний досвід британської армії, «перевірений у боях».
Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з Борисом Джонсоном говорив перш за все про посилення ППО. Російські ракети б’ють по цивільних об’єктах і мирних громадянах. Саме тому захист від ракет – першочергове завдання. Це збереже життя людей.
Під час зустрічі у розширеному складі з командою уряду та Офісу Президента йшлося про постачання важкої зброї, гарантій безпеки для України та «необхідність компенсації Росією завданих збитків нашій державі. І, звісно, нашу перемогу у війні за Незалежність».
під час перемовин сторони торкнулися підсумків третьої зустрічі у форматі «Рамштайн», де Велика Британія сприяла інтересам України.
Йшлося і про економічну підтримку. Володимир Зеленський сказав:
«Це не тільки фінанси, у нас також дефіцит пального через бомбардування нашого нафтопереробного заводу, наших резервів Російською Федерацією».
Йшлося також про забезпечення підготовки до опалювального сезону.
Прем’єр Британії запевнив, що його країна готова й надалі підтримувати Україну:
«Український народ і ЗСУ зможуть завдяки цьому зробити те, що хочуть насправді зробити українці, а саме – вигнати агресора з України». Він також вважає, що переговори з Росією можуть відбутися лише за умови повного виведення її військ з території України.
Борис Джонсон став одним з перших західних лідерів, котрі відвідали столицю України після деокупації Київщини. У прифронтовому Києві британський прем’єр надав потужний сигнал підтримки всім українцям, а також сміливо прогулявся разом з Президентом України центром міста.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ».