Поточний № 1 (1428)

24.02.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Гуманітарним коридором вивезено понад 15 млн. тонн вантажу 


19.01.2024

Зернова ініціатива, до якої були залучені Туреччина та ООН, наразі не функціонує, хоч і тривають певні переговори для пошуку формату можливої допомоги Україні з боку Міжнародних партнерів. Натомість гуманітарним коридором, який наразі функціонує в Україні, вдалося вивезти мільйони тонн вантажу та пропустити сотні кораблів. На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар.
За його словами, міжнародні партнери, зокрема і Туреччина, зацікавлені в подальшому функціонуванні такого коридору.
«В нас функціонує наш, свій коридор, яким вже вивезено більш як 15 млн тонн вантажу, і більше 500 кораблів (пройшло гуманітарним коридором – ред.). І тут є частка турецького бізнесу, який  купує певну продукцію в Україні, певну сировину, а також постачає необхідні товари до України. І тут йде тільки по наростаючій, оскільки і бізнесу цікаво, і для перевізників це велика вигода», – зазначив він.
Василь Боднар також нагадав, що минулого тижня Туреччина, Румунія та Болгарія підписали спільну ініціативу про розмінування в західній частині Чорного моря. І ця ініціатива, підкреслив він, також іде на користь функціонування транспортному морському коридору, який використовується для вивозу української продукції. І, наголосив Василь Бондар, це вкрай важливо для того, щоб забезпечити безпечний прохід кораблів і вантажів.