Поточний № 7 (1395)

23.05.2022

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

На Дніпропетровщині переселенці з Донеччини висадили 200 кущів троянд


13.05.2022

Двісті саджанців троянд різних кольорів та сортів висадили у Петриківці.  Красу у селищі навели жителі Покровська Донецької області. У такий спосіб переселенці прагнули подякувати за прихисток. Та створити куточок, який нагадуватиме про рідне місто.
Місце для висадки троянд обрали не випадково – поряд з меморіальним комплексом. На стелі закарбовані імена мешканців Петриківки, які загинули у роки Другої світової.
«Ця акція об’єднала мешканців двох областей – Дніпропетровської та Донецької. Дуже позитивний та обнадійливий захід. Переконана, що мешканці Покровська щороку приїздитимуть до нас. І біля нової алеї троянд ми разом будемо святкувати нашу Перемогу над рашизмом», – сказала голова Петриківської селищної ради Наталія Коваленко.
До акції долучилися з півсотні людей. Пліч-о-пліч – діти та дорослі. Місцеві мешканці та переселенці з Покровська. За роботу взялися завзято та охоче.
«Вдячні мешканцям Петриківки, що прихистили нас. Підтримують та допомагають. Тут дуже доброзичливі люди. Вирішили поділитися з місцевими нашою «візитівкою»  – трояндами. Це буде згадка про нашу спільну дружбу», – сказав переселенець Олександр Овчаренко.
У мирні часи Покровськ хотіли зробити «містом мільйона троянд», згадують переселенці.  Щороку у парках і скверах, на алеях та клумбах висаджували десятки тисяч кущів. Але війна змінила плани.
«Покровськ – надзвичайно зелене та квітуче місто. Виникла ідея – поділитися трояндами з громадами, де нині мешкають покровчани. Аби яскраві кущі розквітли в різних куточках України. Така акція символізує підтримку одне одного в ці важкі часи», – розповіла переселенка Олена Олехнович.
З Покровська привезли та висадили у Петриківці троянди різних кольорів – червоні, жовті, білі.
 «У ці непрості часи Покровська громада захотіла віддячити областям, що надають прихисток мешканцям Донеччини. Нас гостинно прийняли на Дніпропетровщині. Тож прагнули, аби частинка нашого рідного Покровська прикрасила і Петриківку. Висадка троянд перетворилася на невеличке свято і для дітей, і для дорослих», – поділилася переселенка Ангеліна Рожкова.
Такі «подарунки» від Покровської громади вже отримали кілька міст України. Зокрема, у Дніпропетровській, Кіровоградській, Вінницькій областях.