Поточний № 5 (1415)

21.03.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Під час обстрілів у мешканців Херсона є секунди на реакцію, збільшення кількості укриттів не вирішать проблему


07.02.2023

Ворог обстрілює Херсон зі зброї, яка не дає можливості людям швидко відреагувати та захистити себе. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.
«У нас невелика кількість ракетних обстрілів. Ворог використовує ствольну артилерію, РСЗВ, мінометні системи, на деяких локаціях танкові обстріли. Час на реакцію – секунди. І неефективна система сповіщення про початок обстрілу, адже може один снаряд прилетіти, а якщо це масований обстріл, так само: поки спрацює система, обстріл може вже закінчитися. Тому тільки ті поради, які можуть зберегти життя – якомога менше часу знаходитись на відкритому просторі. Але це не гарантує збереження життя та здоров’я, тому що велика кількість випадків, коли снаряд прилітає в будинок. На жаль, немає захисту від таких ситуацій», – повідомив Соболевський.
Перший заступник голови облради зазначив, що збільшення кількості укриттів наразі не покращить ситуацію.
«Станом на зараз, коли секунди з початку обстрілу до прильоту, укриття проблему не вирішать. Ніхто не зможе перейти в укриття. Тільки миттєва реакція людини, щоб вона могла знайти якусь конструкцію або лягти на землю, щоб уламки над людиною проходили. Тільки це зараз може рятувати життя», – додав Соболевський.