Поточний № 1 (1428)

24.02.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Поки заблоковані миколаївські порти, казати про економічний підйом зарано 


12.10.2023

Хоча останнім часом ворог посилив обстріли півдня України, Миколаїв провів добу 11 жовтня спокійно: окупанти гатили по Куцурубській громаді, там горіла трава від пожежі. Жертв і руйнувань немає. Про це і про ситуацію на Миколаївщині на онлайн-брифінгу в Медіацентрі Україна – Одеса розповів голова Миколаївської військової адміністрації Віталій Кім.
«Зараз Миколаїв значно менше страждає від ракет і дронів окупантів, ніж минулого року, але в нас є дві громади, Очаківська і Куцурубська, які постійно знаходяться під обстрілами», – повідомив він.
Голова ОВА також розповів, що в області активно працюють мобільні групи з виявлення ворожих ударних БПЛА. Гроші на роботу таких підрозділів збирали волонтери і небайдужі люди, щоб процедура створення пройшла швидше.
Крім того, Миколаївська область зараз активно готується до опалювального сезону. Багато будинків в регіоні користуються альтернативним паливом, воно закуповується. Кім обіцяє, що опалювальний сезон почнеться вчасно.
«Що стосується генераторів, ми ними забезпечені. Ми розуміємо загрози ворога: залишити нас без тепла і світла, але ми готуємося і допомагаємо Збройним силам України, бо від них залежить, як ми виживемо. Ця зима буде важче, бо минулу зиму ми очікували як останній холодний воєнний сезон, а зараз люди втомилися і тому, я вважаю, буде важче. Але ми витримаємо. Налаштовуємося на хороше і допомагаємо нашим воїнам. Хочу нагадати, на цей раз наша ППО значно сильніше, ніж минулою осінню», – розповів Кім.
По ситуації з водопостачанням, голова ОВА попереджає, що в найближчі два місяці її якість погіршиться, тому що почнеться масштабний ремонт.
«Є три варіанти розв’язання проблеми, але нам потрібен час. Ще два місяці буде вода не дуже гарної якості з-за ремонту. Якщо коротко сказати, проблема заключається в технічному обслуговуванні каналів постачання води. Ситуація з водопостачанням на Миколаївщині вирішується на рівні держави», – підкреслив Віталій Кім.
В області продовжуються контрдиверсійні дії. Підозрюваних у колаборантській діяльності затримують працівники СБУ та інших видів сил оборон України. «70-80% місцевого населення дуже допомагає нашим спецслужбам», – завіряє голова ОВА.
Щодо ситуації з економікою регіону Віталій Кім розповів, що повертається малий і середній бізнес, але поки заблоковані порти області – казати про економічний підйом неможливо.
«Не працюють порти, це 30-40% наших доходів. Це найбільша проблема. Малий і середній бізнес повертається і працює, а ось порти – це наша проблема, яку мають вирішити Збройні сили України. Ми не можемо активно займатися експортом, бо порти стоять. Залізниця перевантажена на вивіз зернових, її не вистачає», – заявив голова ОВА.