Поточний № 1 (1428)

24.02.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Польські протестувальники порушують умови страйку – це може допомогти Україні скасувати його


24.11.2023

На сьогодні з боку польських страйкарів фіксуються порушення умов страйку, і це, зокрема, може дозволити добитися його скасування. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Володимир Балін, віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників.
«Є порушення з боку страйкарів. Вони, коли писали заяви у гміни (адміністративі одиниці в Польщі), вказували, що будуть пропускати певні види товарів, зокрема гуманітарку та небезпечні вантажі, наприклад, паливо. На сьогодні є відповідні особи, які фіксують, що це не здійснюється, і фактично ці машини стоять в загальній черзі. Це все накопичується і доводиться до влади Польщі. І ми сподіваємося, що за порушення умов страйку, він буде скасований, і відповідно поліція зробить так, щоб був проїзд», – зазначив Володимир Балін.
За його словами, адвокати будуть готувати листи на гміни і про те, що блокування є сьогодні реальною загрозою життю та здоров’ю водіїв.
«Вчора наші представники були у гмінах, розмовляли з керівництвом. На жаль, морально там підтримують страйкарів, і вони кажуть, що будуть продовжувати страйк. Сьогодні і уряд України, і керівництво Європейської комісії звертається до Польщі, офіційно й неофіційно, з тим, щоб саме уряд Польщі скасував ці їхні дозволи незаконні. На жаль, уряд в стадії реформування, і, скоріш за все, поки не буде призначений новий повноцінний уряд, це питання не буде вирішено. Але ми залишаємо за собою право, щойно ми отримаємо правові підстави, заяви і рішення про блокування, звернутися до суду з тим, щоб розблокувати в судовому порядку, скасувати це рішення. Тобто ми зараз усіма шляхами намагаємося йти для того, щоб це питання було вирішене», – додав він.
***
За оцінкою Федерації роботодавців України збитки, яких зазнала економіка України через блокування кордонів польськими страйкарями, сьогодні становлять понад 400 млн євро. Такі дані озвучив Володимир Балін, віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників.
«Ситуація дійсно критична. Я не готовий сказати, як інші галузі страждають, хоча за оцінкою Федерації роботодавців України вже сьогодні понад 400 млн.. євро наша економіка зазнала. Ми фіксуємо збитки наших перевізників із розрахунку втраченої дохідності – 350 євро за простій, за добу», – зазначив він.