Поточний № 1 (1428)

24.02.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Правозахисники фіксують проблеми з питною водою на окупованих територіях


24.11.2023

В окупованих Луганській і Донецькій області російські агресори економлять реагенти для питної води та подають брудну воду. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла правозахисниця Ірина Чаура.
«На окупованих територіях Луганщини та Донеччини зафіксовані випадки подачі неякісної води, яка має стійкий запах каналізації. Альтернативного джерела постачання води місцеві мешканці не мають, тому кілька тижнів вони були вимушені вживати заражену воду. Випадки подачі неякісної води були зафіксовані у Донецьку, Єнакієвому, Сніжному, Торезі, Хрустальному (Красний Луч), Фащівці, Зоринську. Причинами зараження води, стало зменшення кількості реагентів, які очищають воду», – повідомила юристка.
Крім того, окупанти підіймають ціни на воду в тих районах, де її не вистачає.
«В тих районах, де зафіксована отруєна вода, окупанти підвозять окремо «питну воду» за гроші. Вона коштує 7-8 рублів за літр (3 гривні 28 копійок). Тобто, окупанти створюють самостійно проблему, зменшують реагенти, щоб зменшити фінансові видатки на їх придбання, а потім в цих районах збільшують вартість питної води. Ось так окупанти збагачуються на українцях в окупації», – зазначила Ірина Чаура. 
Це все відбувається на тлі того, що в лікарнях і поліклініках не вистачає лікарів і медичних сестер. Юристка підкреслила, що більша частина медиків виїхала з тимчасово окупованих територій, частину лікарів примусово мобілізували, а тому в одиничних функціонуючих лікарнях залишився медперсонал, який лікує виключно поранених окупантів.