Поточний № 10 (1398)

01.07.2022

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Привітання голови Дніпропетровської обласної ради Миколи Лукашука та очільників міст і громад області з Днем вишиванки


19.05.2022

 «З прадавніх часів голкою і нитками жінки немов вшивали в сорочки нащадкам добро, злагоду, тепло своєї душі. Вкладали у вишиванки всю любов із побажанням рідним щасливої долі. Стібок за стібком на полотні зацвітали барви у квітах чи узорах.
Ці вишиті малюнки берегли в собі тепло дбайливих рук, турботу матерів і їхню ласку. Символіка українських вишиванок пройшла через століття, а ці сорочки стали справжнім оберегом. Спадком, який немов розповідає про величну українську історію, наш побут, наші традиції.
Вишита сорочка – це більше ніж стильний предмет гардеробу. Це одяг по-справжньому вільних людей. Відлуння народної пам’яті, що несе в собі високу мудрість, чуйність і зв’язок поколінь.
В українській вишиванці схована та щирість і сила традицій, яка сьогодні дарує нам натхнення. Це символ рідного дому, символ національної ідентичності, про яку хочеться розказати, здається, всьому світу.
Вишита сорочка завжди була і залишається втіленням чистоти, щирості, любові до своєї землі. Відображенням того, що є в серцях мільйонів українців.
Сьогодні сотні тисяч громадян у Дніпрі, Києві, Варшаві, Празі, Нью-Йорку, Оттаві вдягнуть вишиванки, аби сказати всьому світу: я українець. І я цим пишаюсь.
Нехай візерунки вашої долі будуть такими ж гарними, як стібки на полотні української сорочки. А життя буде таким же яскравим, як кольори на наших вишиванках. Бережімо свою історію, пам’ять і Україну.
З Днем вишиванки!»