Поточний № 16 (1426)

06.12.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

У Дніпропетровській області визначили кращих вчителів року


28.09.2022

Напередодні Дня працівників освіти у Дніпропетровській ОВА нагородили кращих вчителів області. Педагогів відзначили у номінаціях: «Біологія», «Інформатика», «Мистецтво», «Основи правознавства». 
«Сьогодні у кожного вчителя свій непростий фронт. Але педагоги мають невидиму ниточку зв’язку з учнями. Навіть якщо між ними тисячі кілометрів, – зазначила заступниця голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації Ольга Горб. – Освітяни дають не лише знання. Вони закладають міцний плацдарм нашої незалежної, вільної України. Діти для них – маленький всесвіт». 
Загалом у конкурсі «Вчитель року» взяли участь понад 160 педагогів регіону. З-поміж них обрали переможців та лауреатів. По одному у кожній з чотирьох номінацій.
Переможці отримали по 10 тис. гривень грошової винагороди. «Срібні» призери – по 8 тис., «бронзові» – по 6 тис.
Серед нагороджених вчителі з Дніпра, Кривого Рогу, Павлограда, Нікополя, Першотравенська, Тернівки, Девладівської громади.
Одна з переможців – Ольга Рогожнікова, вчителька хімії та біології. Викладає у 5-11 класах. Каже, до кожного учня має окремий підхід. Використовує інтерактивні підручники. А ще власний блог із авторськими розробками уроків. Матеріалами  можуть користуватися діти, які знаходяться за кордоном.
«Взяти участь у конкурсі – крок, який допомагає моїм учням. Я спілкуюся з колегами. Я стаю краще. Шукаю методи викладання, які можуть зацікавити», – розповіла Ольга Рогожнікова. 
Вчитель історії та правознавства Олександр Підгайний зайняв друге місце у номінації «Основи правознавства». 
«Такі нагороди – це оцінка твоїх знань та педагогічних здібностей. Стимул розвиватися далі. Цікаво і себе показати, і на колег подивитися. Збагатитися їхнім досвідом, поділитися своїм», – сказав Олександр Підгайний. 
Педагог зізнається, під час війни складніше працювати зі школярами. Адже як вчитель історії він має розповісти дітям, чому розпочалася ця війна. І чому наша держава має боротися за свою незалежність.
Педагог намагається використовувати різні сучасні технології під час уроків. Аби зацікавити школярів.
Зокрема, віртуальні історичні подорожі. А ще у незвичний спосіб викликає до відповіді дітей. Має спеціальне онлайн «колесо фортуни» з іменами учнів. Запускає його і у випадковому порядку випадає ім’я «щасливчика». Для перевірки знань проводить вікторини на кшталт «хто хоче стати мільйонером?».
На знімку:  одна з переможниць конкурсу вчителька хімії та біології Ольга Рогожнікова,