Поточний № 1 (1428)

24.02.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

У Криму знищили російський великий десантний корабель «Новочеркаськ»


26.12.2023

Близько шостої години ранку українські військові знищили корабель з іранськими боєприпасами на борту.
Командувач Повітряних сил Микола Олещук написав:
«А флоту на росії стає все менше!
Цього разу услід за флагманом ЧФ рф – крейсером «Москва», прямує великий десантний корабель «Новочеркаськ». Дякую пілотам Повітряних Сил та усім причетним за філігранну роботу!».
Великий десантний корабель Чорноморського флоту РФ «Новочеркаськ» у районі Феодосії знищили крилатими ракетами з тактичної авіації Повітряних Сил.
Як повідомляють Сили оборони півдня, «Новочеркаськ» – це корабель проекту 775, який будувала для СРСР соціалістична Польща цілих 16 років, з 1975 року до 1991 року з урахуванням можливості проведення операцій в океані. Такий же точно український корабель «Костянтин Ольшанський» російські війська захопили в Криму у 2014 році.
Перша спроба атакувати ВДК «Новочеркаськ» була 24 березня 2022 року в порту окупованого Бердянська. Сьогодні корабель окупантів добили. Цей ВДК призначений для висадки морського десанту на необладнане узбережжя та перекидання морем військ та вантажів. Крім того, корабель здатний транспортувати різні види бронетехніки, зокрема й танки.
Наразі ВДК Новочеркаськ брав участь у транспортуванні безпілотників типу Shahed-136/131 до Криму, звідки дрони потім атакували українські області.
До речі, напередодні Різдва Повітряні сили України збили за день три сучасні російські бомбардувальники Су-34 на Таврійському напрямку фронту. А у переддень Різдва – ще два винищувачі росії Су-30 та Су-34 армії рф – на півдні та на сході.