Поточний № 13 (1401)

16.08.2022

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

У Покрові для дітей переселенців та місцевої малечі функціонує «Мама-клуб»


23.06.2022

«Мама-клуб» – ініціативу з такою назвою для дітей в Покрові започаткували ще кілька років тому. Це тематичні конкурси, екскурсії тощо. Долучитися можуть всі охочі. Нині, кажуть міські посадовці, малечі побільшало, адже до громади переїхало більше 2 тисяч переселенців з дітьми.
«Заходи організовують співробітники наших закладів культури, освіти, ДЮСШ і спортивного клубу. Вони побачили людей, які пережили страх. Звісно, ми переживаємо за їхню долю й хочемо допомогти. Без уваги не лишаємо ані дітей переселенців, ані діток з нашої громади», – розповідає Ганна Відяєва, заступниця очільника Покровської громади.
Виступи лялькового театру, спортивні естафети й різні розваги – заходи проходять майже щодня. Нині свято влаштували тематичне – на честь 51-ї річниці від дня, коли на території громади знайшли золоту пектораль. Але на відвідувачів також чекали екскурсії, тематичні майстер-класи й цікаві вікторини.
«Розважаємо не лише діточок нашої громади, а й діток переселенців. Намагаємося приділити їм якомога більше уваги. Вони чули вибухи снарядів, роботу артилерії. Ми робимо все, щоб малеча відволіклася від цих страшних спогадів», – розповіла аніматорка Тетяна.
На свято завітала переселенка Емма з родиною.
«Я тут із мамою та братом. Відвідала вже багато майстер-класів й зробила віяло, метелика і котика. Ще малювала, ліпила і брала участь в іграх. Тут дуже цікаво», – ділиться враженнями дівчинка.
Родина Емми переїхала до Покровської громади три місяці тому. Кажуть, що тікали з самого епіцентру війни. Тут громада забезпечила родину житлом, одягом, їжею й усім необхідним. Мама дівчинки Наталія каже:
«Ми втекли від війни та навіть тут бачу по дітях напругу: вони хочуть додому, сумують за родичами. А такі тематичні розваги допомагають їм, та й мені самій, відволіктись, розвіятись, відпочити. Чудово, що тут стільки різних локацій. Мої діти щасливі і я, як мама, теж».
Зазвичай, кажуть міські посадовці, до розваг у парку в рамках ініціативи «Мама-клуб» долучаються майже всі переселенці, які нині мешкають в Покрові.