Поточний № 13 (1401)

13.08.2022

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

В Угорщині видали україномовну збірку «Апостоли свободи» шрифтом Брайля


28.12.2021

У Будапешті вийшло друком ювілейне літературне видання шрифтом Брайля – україномовна збірка «Апостоли свободи» у двох томах, до якої увійшли поезії видатних національних поетів України та Угорщини: Тараса Шевченка і Шандора Петефі. Як передає Укрінформ, про це повідомила Уляна Княгинецька – видавчиня, упорядниця україномовних книжок шрифтом Брайля в Угорщині.
Це вже п’ята книга, видана у столиці Угорщини. Збірка побачила світ у межах міжнародного проєкту «Feel Europe українською», авторкою якого є Княгинецька.
За її словами, україномовне видання стало для української громади Угорщини історичною подією, а особливого значення ця збірка поезій набула ще й тому, що її видано з нагоди 30-річчя Незалежності України, і створено шрифтом Брайля за принципами універсального дизайну, адаптованого для читачів з важкими порушеннями зору.
 «Вірші Тараса Шевченка і Шандора Петефі краще за будь-який підручник розкажуть про національно-визвольну боротьбу двох народів, пов'язаних нерозривними історичними та культурними узами. Діалог поетів насправді є діалогом українського та угорського народів, ствердженням спільних цінностей демократії та свободи, вшануванням боротьби народів за кращу долю, за право бути вільними та незалежними», – написала Княгинецька.
Видавчиня висловила надію, що «Апостоли Свободи» стануть символом і частиною історії українського друкованого слова в Угорщині, і вкотре засвідчать тисячолітні зв'язки українського й угорського народів, міцні й дружні відносини між двома європейськими країнами та єдність поколінь у спільному прагненні до свободи.
«Наше ж завдання – зберегти цю історичну спадщину та зробити її доступною для всіх без винятку. Віримо, що 2022 рік стане роком нової епохи для українців всього світу, що Україна здобуде справжню волю і перемогу у гібридній війні, яка триває вже сім років», – наголосила Княгинецька.
Над збіркою працювали:
видавець – Уляна Княгинецька;
післямова й упорядкування – Уляна Княгинецька та Ірина Пархоменко Iryna Parkhomenko;
літературна редакторка – Наталія Шевченко Наталя Шевченко ;
редактор тексту шрифтом Брайля – Володимир Хижняк;
портретні ілюстрації – Олена Завітайло Olena Zavitailo ;
консультанти – Наталія Шевченко й Олена Диба Olena Dyba ;
фаховий супровід – Віктор Сиченко, Іван Безена Ivan Bezen , Оксана Дорошенко Оксана Дорошенко ;
друкарські послуги – ТОВ «Антологія»;
ручну роботу зі зшиття книг здійснили фахівці друкарні «Мадрид».
«Апостоли свободи» видані за підтримки Товариства української культури в Угорщині Szlava Huk, Товариства «Нова Хвиля» Liliana Grexa, Столичного самоврядування українців Угорщини szlava huk і Самоврядування українців Ерду Yana Vash.