Поточний № 10 (1398)

01.07.2022

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Виставка до Дня вишиванки


19.05.2022

У Дніпропетровській обласній бібліотеці для молоді
ім. М. Свєтлова влаштували виставку до Дня вишиванки.
В експозиції – роботи  майстра Василя Кандели.
Він був родом із Магдалинівщини, згодом переїхав
до Краснопілля. За професією – художник-оформлювач,
десь у 45 років захопився вишивкою. «Розписував»
ниткою рушники, сорочки. Створював портрети
письменників та різні орнаменти.
«Щороку влаштовуємо до Дня вишиванки цікаві події. Цього разу вирішили познайомити молодь із роботами нашого земляка – аматора вишивки Василя Кандели, – зазначила директорка обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова Ольга Матюхіна. – Ці рушники та сорочки –
не тільки матеріальне надбання. Чоловік залишив у них любов до України, до рідного краю».
За 30 років Василь Кандела вишив понад 100 рушників та сорочок. Серед робіт – і портрети відомих українських письменників та поетів. Тільки Шевченка – 19.
Онука майстра каже, починалося все зі спору з бабусею. Вони побилися об заклад, що дід навчить дружину шахам, а та його – вишивці хрестиком. У жінки з грою не склалося, а ось чоловікові справа припала до душі.
«Дідусь сам розробляв схему майбутньої вишивки. Підбирав кольори та відтінки. Найулюбленішими були жовтий, червоний, чорний. Як художнику дідові не складно було «перенести» портрет письменника з книги на папір у клітину. Для цього склеював декілька аркушів, під розмір майбутнього рушника. Бабуся готувала тканину, купувала нитки. На кожну роботу витрачалося 1-1,5 місяці», – розповіла онука Юлія Палаженко.
Виставка працюватиме впродовж тижня.