Поточний № 40 (1377)

20.10.2021

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

«Вільне небо» над вільною Дніпропетровщиною


23.08.2021

Фестиваль «Вільне небо» став уже традиційним для Дніпропетровщини. Однак цьогоріч до 30-ої річниці Дня Незалежності України у селі Майському Синельниківського району на аеродромі АК «Авіа-Союз»  відбулося   справді грандіозне авіашоу , якого ще не бачила Україна.
Надзвичайно креативний проєкт «Гопак у небі і на землі» був реалізований завдяки співпраці  директора нового театру Запоріжжя В’ячеслава Лебедєва і керівника Федерації парашутного спорту Дениса Кабаненка. Близько півтораста учасників ансамблю «Вихиляси» виконували гопак на землі, а тим часом у небі 14 парашутистів з різних куточків України вимальовували фігуру серця і цифру 30. Перша символізує любов до України, а інша - її ювілей. Хвилюючим моментом стало розгортання  Державного Прапора в небі і на землі. Розмір прапора теж був вражаючим – 25 метрів на 35 метрів. Присутні долучилися до флешмобу «Тримай прапор, як кордони  України». Загалом свято зібрало майже 30 тисяч відвідувачів, які сім’ями приїхали відзначити День народження своєї незалежної України.
Перед початком дійства учасників та гостей фестивалю привітав голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук, який сказав: «Тішить, що саме до нас напередодні річниці незалежності їдуть люди з Харкова, Запоріжжя, Нікополя, Дніпра, аби зарядитися емоціями та отримати враження та спогади. Напередодні головного свята України в першу чергу  хочеться подякувати тим, завдяки кому ми сьогодні можемо бути тут і завдяки кому ми зберегли свою незалежність – українським військовим, які захищають державу на Сході України. Хлопцям та дівчатам, котрі оберігають наш мир та спокій. Низький уклін і велика подяка кожному з них. Вітаю усіх з  Днем Незалежності!  І нехай наше небо завжди буде вільним!»
Чистого неба побажав присутнім у своєму вітальному слові перший заступник голови Дніпро ОДА Володимир Орлов. Він відзначив, що наша незалежність – це результат боротьби за нашу державу, за  нашу історію, за нашу мову.  Він нагадав, що сьогодні  десятки тисяч наших воїнів стоять на варті нашої незалежності на Сході, а тисячі віддали за неї своє життя.
– Нехай цей фестиваль додасть вам наснаги й творчого натхнення, сил і віри в нескореність й нездоланність нашої нації, – наголосив він.
Протягом усього свята на летовищі працювали фуд-корти, ярмарки з народними виробами, повітряні гірки і яскраві батути для дітей. 
Але всі чекали бажаних гостей свята – надзвичайно емоційну співачку Руслану, яка виступала з прапором, який, за її словами, зберегла з Майдану. В інтерв’ю журналістам переможниця Євробачення  розповіла, що  в захваті від авіашоу, хоча і  сама не раз сідала за штурвал літака. Літала, коли везла гуманітарну допомогу на фронт, коли показувала світу свої «Дикі танці».  До речі, цього разу вона приїхала з  тим же колективом  і в тих же костюмах,  в яких отримала перемогу на Євробаченні. Такі ж запальні, молоді і сильні – час, здається, над ним не владний.
Яна ОЛЕКСЮК.
с. Майське,
Синельниківський район,
Дніпропетровська область.