Поточний № 16 (1426)

11.12.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Як готують до зими критичну інфраструктуру на Дніпропетровщині  


21.09.2023

Енергетичні об’єкти Дніпропетровщини готують до зими. Найперше, дбають про їх захист через ймовірні атаки ворога. Про це йшлося на нараді під головуванням міністра енергетики України Германа Галущенка. Він з робочою поїздкою на Дніпропетровщині.
«Розуміємо, що будемо проходити опалювальний сезон під ворожими атаками. Те саме відбувалося минулого року. Тому дуже важлива координація і взаємодія всіх служб, підприємств. Для того, щоб все працювало, як потрібно», – наголосив очільник профільного міністерства Герман Галущенко. 
Він додав, що робиться усе можливе, аби мінімізувати відключення електрики. Є величезна кількість напрацьованих рішень. Минулої зими їх випробували, зараз модифікували.
Нині Україна закінчує наймасштабнішу ремонтну кампанію за всю історію незалежності. Відновлює необхідний обсяг генерації. За словами міністра, держава взимку буде забезпечена ресурсами. Зокрема вугіллям. Відповідні контракти підписані. У сховищах вже майже 15 млрд. кубів газу.
«Зараз ми готові на понад 90% до опалювального сезону. Завдяки підтримці держави змогли ще прискоритися. Область не плекала ілюзій. Ми розуміли – росіяни, як і минулоріч, знову спробують залишити людей без світла, води, тепла. Аби завадити їм, захищаємо паливно-енергетичний комплекс», – зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
Очільник регіону наголосив, що всі підприємства області затвердили відповідні плани. І нині рухаються за цими графіками.
Перше – це захист критично важливої інфраструктури. Про це подбали компанії, які генерують і транспортують енергію. Область зі свого боку також допомогла матеріалами, технікою, залучила фахівців. Доєдналися й промислові підприємства. Працює робоча група. У ній – ОВА, військові, СБУ.
Після наради міністр відзначив енергетиків Дніпропетровщини. За тяжку працю й те, що тримають стратегічну галузь.