Поточний № 1 (1428)

24.02.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

З 2024 року у громадах будуть координатори волонтерських активностей 


01.12.2023

Міністерство соціальної політики закуповує для громад послугу формування життєстійкості. В кожній цій послузі вже з січня буде координатор волонтерських активностей. Це той фахівець, який буде здатен допомогти невеликим організаціям правильно діяти, розказати, на які речі варто звернути увагу. Про це на пресконференції в Українському кризовому медіа-центрі розповіла голова відомства Оксана Жолнович. 
«Крім того в нашій Автоматичній системі будемо пропонувати готові цифрові рішення. До квітня ми це питання доопрацюємо, і програма стане безкоштовним інструментом підтримки для маленьких організацій. З великими просто будемо обмінюватись інформацією, щоб їм не треба було заходити в нову систему», – додала вона. 
Міністерство планує йти назустріч і тим волонтерам, які заради скорішого отримання гуманітарної допомоги намагаються обходити бюрократичні вимоги.   
«Отримувачами гуманітарної допомоги можуть бути юридичні особи. В нас, як виявилося, фізична особа брала якісь товари, везла через кордон, заповнювала декларацію, в ній ставила отримувачем будь-яку військову частину або будь-який орган місцевого самоврядування, і везла далі цю допомогу кому хотіла. Це поза законом. Так не можна робити. Зараз ми верифікуємо, скільки таких випадків і потім будемо думати, як допомогти цим людям не потрапити під адміністративно-правову машину. В майбутньому хочемо і для них зробити цифрове рішення», – зазначила Оксана Жолнович.
Пресцентр УКМЦ.