Поточний № 5 (1432)

21.07.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

З російського полону повернули десятьох українців


29.06.2024

Попри всі складнощі вдалося повернути з російського полону ще десятьох українців, повідомив Президент України Володимир Зеленський.
Наріман Джелял, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, захоплений у Криму ще у 2021 році. 
Олена Пех та Валерій Матюшенко – цивільні, які були в полоні ще з 2017–2018 років. 
Богдан Гелета та Іван Левицький – священники Української греко-католицької церкви, захоплені в Бердянську за опір окупантам. 
Микола Швець, Наталія Захаренко, Павло Купрієнко, Людмила Гончаренко та Катерина Брюханова – пʼятеро цивільних, які були захоплені на території Білорусі та позбавлені свободи.  
«Дякую кожному й кожній, хто допомагав! Дякую нашій команді, яка займається звільненням полонених. Хочу відзначити також зусилля Ватикану заради того, щоб повернути додому цих людей. Обовʼязково звільнимо всіх наших!», – сказав глава держави.
Міністр оборони України Рустем Умєров додав, що знайомий з Наріманом Джелялом багато років. З 2014 року він був активним учасником ненасильницького спротиву в тимчасово окупованому Криму.
«Повернення Нарімана та ще 9 наших людей – це символ нашої готовності боротися за права кожного українця», – зазначив глава оборонного відомства.
Нагадаємо, 25 червня відбувся черговий обмін полоненими, внаслідок якого Україна повернула з російського полону ще 90 військових. Зокрема, вдалося повернути 59 оборонців Маріуполя, з них – 52 бійці, що вийшли з Азовсталі. З полону визволено 5 нацгвардійців, які охороняли ЧАЕС.
У Координаційному центрі з поводження з військовополоненими уточнили, що додому повернулися 32 нацгвардійці, 18 прикордонників, 17 представників ВМС, 15 бійців ЗСУ та 8 тероборонців.
Від початку широкомасштабної війни росії проти України з ворожого полону повернулися понад 3200 українських військових.
Джерело: armyinform.com.ua