Поточний № 2 (1390)

22.01.2022

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Зеленський ввів санкції проти соратника Медведчука та його телеканалів


05.02.2021

Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 лютого 2021 року про застосування санкцій проти народного депутата Тараса Козака та телеканалів кума Путіна Віктора Медведчука - «112 Україна», NewsOne, Zik. Про це повідомляє пресслужба ОП.
«Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», – йдеться у повідомленні.
Тарас Козак є власником телеканалів 112 Україна, ZIK, Newsone.
Проти нього вводяться такі обмеження:
блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном;
обмеження торговельних операцій;
обмеження, часткове чи повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України;
запобігання виведенню капіталів за межі України;
зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань;
анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності;
повна або часткова заборона вчинення правочинів щодо цінних паперів, емітентами яких є особи, до яких застосовано санкції згідно з цим Законом;
припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави чи вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави;
заборона передання технологій, прав на об'єкти права інтелектуальної власності.
Також на 5 років ввели санкції проти каналів «112-Україна», «NewsOne», «ZIK – Новий формат», «Аріадна ТВ», «ТВ Вибір», «Партнер ТВ» та «Лідер ТВ», «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ 112-ТВ», «НОВИНИ 24 ГОДИНИ», «Нові комунікації».
Санкції проти телеканалів передбачають:
блокування активів;
запобігання виведенню капіталів за межі України;
зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань;
анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності;
заборона користування радіочастотним ресурсом України;
припинення надання послуг з ретрансляції/розповсюдження телепрограм/надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування та інші.
Як повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов, під час засідання Ради національної безпеки і оборони шляхом письмового голосування члени РНБО розглядали питання введення персональних санкцій стосовно юридичних та фізичних осіб, які перебувають на території України.
«З 19 членів Ради національної безпеки і оборони 17 проголосували за, один утримався, один перебуває у відрядженні», – розповів він.
 
Є СВІДЧЕННЯ
Рішення Ради національної безпеки й оборони про запровадження санкцій проти трьох телеканалів та їхнього власника ґрунтується на свідченнях і доказах щодо їхнього фінансування державою-агресором. Про це заявив заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква.
«РНБО прийняла консолідоване рішення щодо накладення санкцій щодо трьох телеканалів та їхнього власника. Очевидно, що підставою цього стали незаперечні свідчення і докази, що ці телеканали вже довгий період часу фінансуються державою-агресором. Відповідно, держава не могла не діяти в тих умовах, коли агресія ще більше посилюється, коли Крим залишається окупованим, коли українські солдати продовжують гинути на окупованому Донбасі”, - підкреслив він.
За його словами, РНБО, отримавши від СБУ «очевидні докази» фінансування відповідних каналів з Російської Федерації, прийняла відповідне рішення щодо санкцій.
Водночас Жовква наголосив, що рішення РНБО не стосується порушення свободи слова.
«Можна взяти український медіапростір і подивитися, скільки щоденно, щотижнево проводиться незалежних журналістських розслідувань, спрямованих проти Президента, проти влади в цілому, і вони продовжуються, очевидно, будуть тривати, бо це свобода і незалежність ЗМІ. Але не варто плутати ЗМІ, не варто плутати новини і фейки, пропаганду – це зовсім різні речі», – підкреслив заступник керівника ОП.
За матеріалами агенції «УНІАН».