Поточний № 16 (1426)

10.12.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

АЧС: спалах ліквідовано


23.01.2019

У 2017 році в Україні було зафіксовано 163 випадки АЧС, у 2018-му – 143 випадки, у 2019 році перший випадок зафіксовано на Дніпропетровщині. Про це в інформагенції «Міст-Дніпро» розповів начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Андрій Говтвян.

«Захворювання виникло у приватному господарстві. Ветеринарна служба визначила, що заражені свині не пройшли ідентифікацію: не мали санітарних карток і не контролювалися. Господар розповів, що годував тварин залишками їжі зі свого столу, що і могло стати причиною захворювання. Оскільки залишки їжі повинні були пройти термічну обробку. 28 свиней знищили безкровним методом та спалили згідно з усіма санітарними нормами. У Томаківці, яка знаходиться поруч, в агроформуваннях утримується 22 тис. голів свиней на фермах закритого типу, де дотримуються всіх санітарних умов. На жаль, у господарствах населення часто-густо не виконують елементарні вимоги з утримання не лише свиней, а й тварин та птиці. 
 Навколо села Топила встановили двокілометрову захисну зону. Карантин  триватиме до кінця лютого. Під час карантину звідти не можна буде вивозити сільськогосподарську продукцію. На виїзді із села Топила стоять поліцейські пости з дезбар’єрами та попереджувальні знаки. У 10-кілометровій зоні працюють санітарні пости і ветеринари. 
До уваги громадян!
У разі підозри на АЧС та інші хвороби свиней, тварин, птиці, Андрій Говтвян пропрохав телефонувати до Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області за номером (099) 623 16 99.