Поточний № 7 (1395)

17.05.2022

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Аграрний ректор Шемавньов


10.01.2019

НАПРИКІНЦІ 2018 року родину Шемавньових спіткало горе. Після тривалої хвороби на 78-му році життя перестало битися невтомне серце Володимира Шемавньова. 
В останню дорогу аграрного ректора проводжали відомі випускники вишу – голова ЦК профспілки працівників харчової, переробної промисловості та суміжних галузей Анатолій Білик, директор Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла НААН Олександр Демидов, колишній голова Дніпропетровської райдержадміністрації Микола Дробот та ін.
«Було б правильно, аби з ректором Шемавньовим попрощалися у стінах аграрно-економічного університету, – висловив свою думку Анатолій Білик. – Адже ця людина більше шести років, з 2001-го до 2007 року, очолювала цей вищий навчальний заклад, віддавала своє серце і душу вихованню студентів…»
«Пам’ятаю, як моряк Володимир Шемавньов приїхав у формі вступати у сільгоспінститут, – розповів однокурсник ректора Микола Дробот. – Пам’ятаю, що у його заліковій книжці були лише відмінні оцінки. Пам’ятаю, як його обрали головою студентського профкому, а згодом – об’єднаного профкому. Пам’ятаю, як після закінчення навчання у 1970-му році він поїхав працювати на свою Батьківщину – у Білорусь, але вже через рік повернувся в інститут, аби продовжити навчання в аспірантурі під керівництвом професора Лук’яненка. Володимир Ілліч завжди жив по совісті, не нажив собі багатства, єдине, що збудував собі, будинок в Олександрівці».
Друзі ректора Шемавньова розповіли, що проблеми зі здоров’ям розпочалися у нього в 2007 році, коли стався інсульт. Тоді усі гуртом доклали максимум зусиль, аби допомогти Володимиру Іллічу подолати недугу. 11 років боротьби за життя обірвалися напередодні 2019 року…
«Він був порядною людиною. І завжди виконував свої обіцянки», – сказали про Володимира Шемавньова друзі.
Тож нехай вже на тому світі його ніхто і ніщо не турбує. Світла пам'ять аграрному ректору, науковцю, світлій людині.
Анатолій БІЛИК, 
Олександр ДЕМИДОВ, 
Микола ДРОБОТ.