Поточний № 15 (1425)

28.09.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

АГРОБІЗНЕС - найпривабливіший для інвестицій


16.12.2010

Цю думку висловив чи не кожен промовець на II Міжнародній конференції «Ведення агробізнесу в Україні: перспективи 2011 року»

Форум викликав величезний інтерес - у конференц-холі столичного готелю «Radisson Blu» зібралося більш як 150 представників провідних аграрних компаній України, Росії, Західної Європи та Америки, до тридцяти представників профільних державних структур, освітніх, наукових установ, 20 представників мес-медіа. За підтримки Міністерства агарної політики організаторами конференції виступили асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та агентство «AgriEvent».
ЗАБІГАЮЧИ НАПЕРЕД, можна сказати, що конференція досягла поставленої мети: склала комплексне уявлення про перспективи роботи аграрних компаній у 2011 році, починаючи від кон’юнктури ринків сільгосппродукції та сировини і закінчуючи державною підтримкою АПК та технологічними аспектами агровиробництва.
У широкому спектрі дискусій розглядалися найактуальніші на сьогодні питання: глобалізація в світі: які шанси в українського сільського господарства; фінансування агрокомпаній та залучення інвестицій; зміна динаміки ринків сільгосппродукції; приклади успішного ведення агробізнесу; невизначеність ринку землі тощо.
Виступаючи, президент «Українського клубу аграрного бізнесу» Алекса Ліссітса зазначив, що рік, який минає, запам‘ятався аграріям як з позитивного, так і з негативного боку. Позитивним для компаній агросектору стала сприятлива кон‘юнктура ринку перш за все на зернові та олійні культури, що принесло аграріям додаткові прибутки. У той же час негативною тенденцією можна назвати введення квот на експорт зерна з України, скасування пільгового оподаткування у 2001 році, особливо що стосується молока і м‘яса.
Відповідно найбільш актуальним у наступному році буде вирішення земельного питання, спостерігатиметься подальше збільшення закупівельних цін на сільськогосподарську продукцію, в першу чергу на олійні культури і продовольче зерно. Щодо динаміки розвитку - наступний рік, імовірніше за все, буде найбільш сприятливим для інвестицій у тваринництво, в першу чергу у свинарство.
Оскільки на сьогоднішній день фінансування з українських джерел суттєво обмежене через високі процентні ставки, наступного року очікується бум українських компаній щодо виходу на зовнішні ринки запозиченm. «Наступного року близько 10 аграрних компаній планують ІРО, SРО, «рrivate placement» та випуск єврооблігацій. Загальна сума залучених інвестицій в рамках виходу на міжнародні фондові ринки у 2011 році може сягнути $3 млрд., що дійсно позитивно вплине на подальший розвиток компаній і всього АПК, - вважає Алекс Ліссітса. - У 2010 році українські аграрні компанії показали хорошу динаміку, залучивши на зовнішніх ринках близько $2 млрд. У разі непродовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення та запровадження повноцінного ринку землі, починаючи з 2012 року, загальний обсяг інвестицій в АПК становитиме близько $8 млрд.».
Серед доповідачів конференції - експерт Наукової ради Консультативної групи з міжнародного аграрного розвитку (США) Дерек Байерлі, директор представництва «РОСТСІЛЬМАШ» в Україні Кіріл Севрюков, голова правління «Каліон Банк Україна» Жак Муньє, заступник голови правління «Райффайзен Банк Аваль» Віктор Горбачов, генеральний директор групи компаній «Агротон» Юрій Журавльов, генеральний директор УКАБ Володимир Лапа, генеральний директор «Кернел-Трейд» Костянтин Литвинський, керівник проекту «Німецько-український аграрний діалог» Хайнц Штрубенхофф, генеральний директор John Deere Україна Петер Крімм, доктор наук, заступник директора департаменту ЗЗР та насіння ПАТ «Компанія «Райз» Калін Цуркан, президент агропромислової асоціації «Група компаній «Укррос» Сергій Федоренко та інші.
Усі вони наголошували, що аграрний бізнес виходить на лідируючі позиції, здатен виступити локомотивом економіки України, працювати високоефективно та цивілізовано.
У бесіді з кореспондентом «СН» директор представництва компанії «Ростсільмаш» в Україні Кіріл Севрюков сказав:
- Наша компанія входить до п‘ятірки найпотужніших у світі виробників сільгосптехніки. Проводячи відповідні маркетингові дослідження, ми прогнозуємо активізацію попиту на зернозбиральні комбайни. Позитивна динаміка укладання попередніх угод це також засвідчує. Зношеність парку збиральної техніки досягає своєї межі. З другого боку, галузь АПК України стає надзвичайно привабливою як для внутрішніх, так і для зовнішніх інвестицій.

Лариса НЕСІНА.
м. Київ.