Поточний № 2 (1412)

04.02.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Агросектор знову реформуватимуть


14.10.2010

Днями у Дніпропетровську пройшла презентація Комплексної Державної програми реформ та розвитку сільського господарства України та Галузевої програми соціально-економічного розвитку сільських територіальних громад. Планувалося, що представить стратегію відродження галузі міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк. Проте зустріч сільгоспвиробників Дніпропетровської області з головним аграрієм країни так і не відбулася. 
ЗАТЕ відбулося палке обговорення урядових ініціатив, учасниками якого стали директор департаменту ринків рослинництва та тваринництва Олександр Демидов, котрий, власне, і презентував програму, керівник управління агропромислового розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації Василь Приходько, начальники районних управлінь, науковці та представники місцевих агроформувань.

Якщо коротко описати дві представлені програми Міністерства агрополітики, у них йдеться про те, що українське село потребує системних реформ. Особливо актуальним це питання стає в час поглиблення світової продовольчої кризи, коли країна має змогу суттєво наростити експорт. За словами представника міністерства Олександра Демидова, уряд чітко розуміє, що саме аграрний сектор може стати джерелом росту нашої національної економіки. І в України є все для того, щоб бути провідним виробником продовольства в світі. Але для цього потрібно здійснити корекцію державної аграрної політики в країні. 
- Детальний аналіз світових тенденцій, національних особливостей та реально існуючий стан речей, - ще під час київської презентації Державної програми реформ та розвитку сільського господарства України розповів міністр агрополітики Микола Присяжнюк, - дозволив визначити три магістральні напрями перетворень: у сфері безпосередньо системоутворюючих галузей аграрного сектору економіки, а саме: рослинництві, свинарстві, молочному скотарстві; реформування аграрної науки та освіти - інтелектуального ресурсу реформ; перегляд і якісно нові підходи до системи управління АПК - створення системи управління на основі партнерських взаємовигідних, взаємовідповідальних стосунків держави та агарного бізнесу, націленої на мотивацію та стимулювання підприємств і бізнесу.
Велика роль у реформуванні аграрного сектору економіки відводиться розвитку системи сільськогосподарського дорадництва та виробничих кооперативів. У черговий раз згадують про необхідність створення гуртових ринків сільгосппродукції. Зокрема, планують звести 25 таких ринків та надати їм фінансову допомогу.
Після офіційної частини презентації слово надали аграріям-практикам. Голова Союзу сільськогосподарських підприємств Дніпропетровської області, керівник господарства “Агроцентр К” Віктор Карпенко озвучив, певно, головне побажання сільгоспвиробників країни:
- Встановіть для нас правила гри, щоб ми знали, на що можемо розраховувати. Щоб уявляли, скільки маємо вкласти і що з того отримаємо. Чому на нас звертають увагу лише тоді, коли ми збираємо урожай? Чому ніхто не втручається в ситуацію, коли амофос коштував 3900, а в посівну підскочив до 5100 гривень?!
Заступник голови Солонянської райдержадміністрації Микола Трясак, аби не було зайвої ейфорії з приводу прийняття чергової програми розвитку сільського господарства, нагадав, що на сьогодні в країні вже є чимало їй подібних, проте вони не діють.
- Дайте сільгоспвиробникам кредити хоча б під 5-7 відсотків. І не потрібно нам тоді ніякої допомоги, - резонно зауважив Микола Трясак.
На зустрічі, де мав би побувати міністр аграрної політики, піднімалося ще чимало нагальних питань. Та резюмувала усе сказане теза із емоційного виступу начальника управління агропромислового розвитку Софіївської РДА Юрія Сердюка: “Досить вже реформувати сільське господарство, дайте йому нормально працювати. Інакше просто не виживе українське село!”
Юлія ДУЛАНОВА.