Поточний № 20 (1408)

09.12.2022

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Апостолівські лаври


15.05.2014

Три першості Дніпропетровщини - з шахів, шашок та настільного тенісу в рамках обласних сільських спортивних ігор ВФСТ «Колос» - відбулися наприкінці квітня в обласному центрі.

У перших двох номінаціях збірна Апостолівського району зберегла минулорічні лаври переможців. Хоча зробити це в шахах їм було вельми непросто - неодноразові чемпіони Дніпропетровської області електрослюсар Криворізької ГРЕС, кандидат в майстри спорту України Борис Савченко, фермер, першорозрядник Анатолій Мороз та тренер Зеленодольської ДЮСШ, кандидат у майстри спорту Тетяна Суха набрали однакову кількість очок - 6,5 з 7 - з поки що менш іменитою збірною Верхньодніпровського району, яка натхненно боролася на обох чоловічих і жіночій дошках. Це першорозрядники, викладач фізкультури Верхньодніпровської школи № 3 Олег Степанковський та студенти Дніпропетровської медакадемії Віталій Скотаренко та Лілія Домнич. І лише коефіцієнт Бергера, або трохи менша сума очок їхніх команд-суперниць, змусив перспективне тріо задовольнитися «сріблом».
Третє місце виборола збірна Томаківського району (4 очки), яка зуміла на півбала випередити царичанців. А в шашках майстерність апостолівців, визнаних корифеїв шашкового мистецтва - пенсіонера Василя Таранюка, начальника юридичного відділу управління праці Апостолівської РДА Леоніда Момота і спортінструктора Криворізької ТЕС Тетяни Бездушняк - ніхто не зміг піддати серйозному сумніву. Другими була збірна Томаківського району, третіми - Покровського.
У тенісі ж трапився унікальний випадок - збірні Павлоградського, Томаківського та Апостолівського району після перемог у своїх групах в фіналі набрали усі по 5 очок! Але павлоградці, викладач фізкультури Вербківської ЗОШ Руслан Соломко, студент Павлоградського гірничого технікуму Денис Степанов та касир банку Юлія Небосенко мали кращий результат за числом виграних сетів, їм і вручений Кубок переможців. Томаківці удостоїлися другого місця, апостолівці - третього.
Всього у змаганнях взяли участь збірні одинадцяти районів, на третину менше проти минулорічних змагань. Ось як коментує цей прикрий факт срібний призер Олег Степанковський:
- Добре, що такі серйозні змагання, які сільські шахісти й інші спортсмени чекають цілий рік, пройшли на належному рівні. На «відмінно» провів шахові змагання суддя першої категорії Максим Коваленко, немає претензій і до суддів у шашках та тенісі. Але учасників з районів Дніпропетровщини цього року приїхало менше з декількох причин. Найголовніша - організатори невдало вибрали дату змагань - суботу перед поминальним тижнем, коли в селян, особливо жінок, практично немає вільного часу. До цього додалися значне подорожчання пального, а ще, вочевидь, неоголошена війна Росії проти України. Наступного року треба враховувати ці фактори, особливо перший.
Певно ж, наступного року «Колосу» варто прислухатися до побажань сільських фізкультурників. А остання непередбачувана при складанні календаря змагань обставина певною мірою і стимулювала учасників - у непрості часи випробувань українська нація мобілізується, в тому числі й у спорті. Адже спортивні змагання, здоровий спосіб життя в цей непростий час особливо важливі для додаткового гарту духу й тіла, для впертої боротьби з агресором.

Микола ОРІЛЬСЬКИЙ.
На знімку (зліва направо): збірна Апостолівського району Анатолій Мороз, Тетяна Суха, Борис Савченко - «золоті» призери шахової першості Дніпропетровщини.
Фото автора.