Поточний № 11 (1421)

03.06.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Банда «трактористів»


26.08.2011

Ця злочинна група почала діяти ще у 2009 році. Зловмисники викрадали у господарствах новенькі трактори і продавали іншим фермерам за половину реальної вартості сільгосптехніки.
- Це фермерське господарство? У нас є цікава пропозиція, можемо реалізувати новий трактор білоруського виробництва зі знижкою 50 відсотків, - як правило, такі розмови вели зловмисники. На запитання, чому так дешево, при особистій зустрічі з потенційними покупцями крадії майстерно брехали, що техніку перегнали із заводу через білоруський кордон без документів, тому й така значна знижка… Примітно, що жоден із фермерів, затримання банди «трактористів» всі викрадені трактори повернули їх законним власникам.
Ще у 2009 році до правоохоронців Херсонської області почала надходити інформація, що на території кількох південних областей діє група зловмисників, які скоюють напади на фермерські господарства з метою заволодіння сільськогосподарською технікою. Всі епізоди єднав схожий «почерк» скоєння злочинів, тож оперативники зробили цілком слушне припущення, що це справа рук однієї злочинної групи. Як правило, вночі зловмисники потайки пробирались на територію фермерського господарства, зв‘язували сторожа і викрадали трактори, сівалки, борони та інший інвентар. Нападники викрадали виключно нові трактори білоруського виробництва вартістю від 100 до 200 тисяч гривень.
Згодом правоохоронцям стало відомо, що до складу банди входить від 6 до 8 чоловік - мешканців Херсонської і Миколаївської областей. Оперативники взяли «під мікроскоп» життя підозрюваних. Виявилось, що чоловіки віком від 20 до 49 років, які ніде офіційно не працювали, жили на широку ногу, постійно витрачаючи на власні потреби значні суми коштів. Подальша оперативна розробка фігурантів дала очікуваний результат. Херсонські міліціонери у липні 2011 року одержали інформацію, що у Баштанському районі Миколаївської області «трактористи» скоїли напад на одне з фермерських господарств. Оперативники швидко виїхали на місце скоєння злочину, щоб затримати грабіжників по гарячих слідах. Двох спіймали у степу, коли ті переганяли викрадений трактор, трьох інших, які напали на сторожа, наздогнали у лісосмузі.
У ході допитів з‘ясували, що до складу групи викрадачів сільгосптехніки входить вісім чоловік, між якими чітко розподілено ролі і завдання. «Розвідники» групи вишукували об‘єкт для нападу, потім вночі інші нападники «вирубали», зв‘язували мотузками сторожа і вивозили до лісосмуги. Доки зниклого охоронника шукали, викрадачі встигали відігнати трактор на безпечну відстань. Покупця на техніку шукали заздалегідь, пропонуючи трактор за 60-100 тисяч, при його вдвічі більшій вартості. Велику знижку пояснювали тим, що техніку перегнали з Білорусі нелегально, без документів. Фермери від такої вигідної пропозиції не відмовлялись.
Правоохоронці вже задокументували п‘ять епізодів продажу викрадених тракторів. Порушено кримінальну справу. Тепер зловмисникам «світить» покарання - до 15 років позбавлення волі.

Юрій ХІЛЬ. Херсонська область.