Поточний № 16 (1426)

04.12.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Біодинамічний календар. Травень


04.05.2023

ПРИКМЕТИ ТРАВНЯ
Початок травня теплий – кінець буде холодний і навпаки.
Травень холодний – рік хлібородний. 
Теплі вечори й зоряні ночі у травні – до щедрого врожаю.
Часті тумани у травні – на мокре літо.
Пізно зацвіла горобина – пізньою буде осінь.
Черемха цвіте перед останніми весняними приморозками.
Якщо на Юрія (6 травня) дощ – на худобу легкий рік. 
Закувала зозуля до Юрія – не чекай хорошого врожаю. 
На Миколу (22 травня) дощ – буде врожай пшениці та жита.
Скільки у травні дощів – стільки років бути врожаю. 
***
5 травня. Місяць у Скорпіоні. Повний місяць, напівтіннєве місячне затемнення. Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки.
6 травня. Місяць у Стрільці, спадаючий. Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки. Полив та розпушування ґрунту, боротьба з бур’янами, обробка саду від хвороб та шкідників.
7 травня. Місяць у Стрільці, спадаючий. Рекомендується бути обережним при будь-яких садово-городніх роботах. Сприятливий день для кореневого та некореневого підживлення рослин, обприскування від шкідників.
8 травня. Місяць у Стрільці, спадаючий. Рекомендується бути обережним при будь-яких садово-городніх роботах. Кореневе та некореневе підживлення рослин, обприскування від шкідників. Видалення зайвих пагонів дерев, косіння газону, санітарна обробка чагарників.
9 травня. Місяць у Козерозі, спадаючий. Не рекомендується пересадка квіткових рослин. Сприятливий день для посадки картоплі.
10 травня. Місяць у Козерозі, спадаючий. Не рекомендується пересадка квіткових рослин. Сприятливий день для посадки картоплі, редиски, буряка, ріпи. Рекомендується розпушування ґрунту, внесення мінеральних та органічних добрив, обрізка та прививка плодових дерев.
11 травня. Місяць у Водолії, спадаючий. Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки. Сприятливий день для обприскування дерев та кущів, підрізання, прищипування, та прополки, розмноження багаторічних рослин діленням та живцюванням.
12 травня. Місяць у Водолії, спадаючий. Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки. Сприятливий день для обприскування дерев та кущів, підрізання, прищипування, та прополки, розмноження багаторічних рослин діленням та живцюванням. Видалення пасинків на овочевих культурах, підгортання, проріджування.
13 травня. Місяць у Рибах, спадаючий. Рекомендуються посадки селери, редиски, цибулинних, прививка плодових дерев та ягідних кущів. Також сприятливий день для посадки ампельних та в’юнких рослин, клематисів, азарини, кобеї та інших.
14 травня. Місяць у Рибах, спадаючий. Рекомендуються посадки селери, редиски, цибулинних, прививка плодових дерев та ягідних кущів. Підв’язка винограду до шпалер. Посів у ґрунт теплолюбних однолітників.
15 травня. Місяць в Овені, спадаючий. Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки. Сприятливий день для обрізки дерев та кущів, підготовки ґрунту під посів, знищення шкідників, прополка, мульчування. Закладка компостних куп, прополка бур’янів, обрізання вусів у полуниці.
16 травня. Місяць в Овені, спадаючий. Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки. Сприятливий день для обрізки дерев та кущів, підготовки ґрунту під посів, знищення шкідників, прополка, мульчування. Закладка компостних куп, прополка бур’янів, обрізання вусів у полуниці.
17 травня. Місяць у Тільці, спадаючий. Сприятливий день для посадки усіх видів коренеплодів, клубних та цибулькових культур. Догляд за кущами аґрусу, малини, смородини. Обрізання та розмноження живцями.
18 травня. Місяць у Тельці, спадаючий. Сприятливий день для посадки усіх видів коренеплодів, клубних та цибулькових культур. Догляд за кущами аґрусу, малини, смородини. Обрізання та розмноження живцями. Висаджування розсади. Пікування розсади. Підживлення мінеральними та органічними добривами.
19 травня. Місяць у Близнюках. Молодик. Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки.
20 травня. Місяць у Близнюках, зростаючий. Сприятливий день для посадки бобових та рослин, що в’ються, плетиста роза, полуниця, виноград. Рекомендується видалення зайвих пагонів, прополка, мульчування. Боротьба зі шкідниками та хворобами. Висаджування розсади у ґрунт пізніх овочевих культур. Також можна висіяти кріп, фенхель, валеріану та гіркий перець.
21 травня. Місяць у Близнюках, зростаючий. Сприятливий день для посадки бобових та рослин, що в’ються, плетиста роза, полуниця, виноград. Видалення зайвих пагонів, прополка, мульчування. Боротьба зі шкідниками та хворобами. Висаджування розсади у ґрунт пізніх овочевих культур. Можна висіяти кріп, фенхель, валеріану та гіркий перець.
22 травня. Місяць у Раку, зростаючий. Посадка більшості овочевих культур, томатів, огірків, перцю, баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків.
23 травня. Місяць у Раку, зростаючий. Посадка більшості овочевих культур, томатів, огірків, перцю, баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків, кукурудзи, капусти. Також сприятливий день для висаджування будь-яких квітів, троянд, клематисів, декоративних чагарників.
24 травня. Місяць у Левові, зростаючий. Посадка більшості овочевих культур, томатів, огірків, перцю, баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків, кукурудзи, капусти. Можлива посадка картоплі. Проріджування розсади, прополювання.
25 травня. Місяць у Левові, зростаючий. Не рекомендується посів та пересадка садово-городніх культур. Добре піде посадка чагарників та плодових дерев. 
26 травня. Місяць у Левові, зростаючий. Рекомендується посадка більшості культур: томатів, капусти, огірків, перцю, баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків. Сприятливий день для посадки плодових дерев, ягідних кущів, суниці, винограду, малини, ожини. 
27 травня. Місяць у Діві, зростаючий. Не рекомендується саджати та пересаджувати овочеві культури, фруктові дерева, проводити посадки на насіння. 
28 травня. Місяць у Діві, зростаючий. Не рекомендується саджати та пересаджувати овочеві культури, фруктові дерева, проводити посадки на насіння. 
29 травня. Місяць у Терезах, зростаючий. Не рекомендується саджати та пересаджувати овочеві культури, фруктові дерева, проводити посадки на насіння. 
30 травня. Місяць у Терезах, зростаючий. Рекомендується посадка квітів, закладення бульб та насіння на зберігання. ТСприятливий день для висаджування пізньої розсади. Розпушування ґрунту, прополювання.
31 травня. Місяць у Терезах, зростаючий. Рекомендується посадка квітів, закладення бульб та насіння на зберігання. Також рекомендується посадка кісточкових фруктових дерев. Сприятливий день для висаджування пізньої розсади.