Поточний № 40 (1377)

17.10.2021

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

ЧАЕС: 25 років потому


21.04.2011

Чому ті, що боролися з атомом, тепер борються з бідністю?

За даними головного управління праці та соціального захисту Дніпропетровської облдержадміністрації, в області проживає майже двадцять п’ять з половиною тисяч осіб, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції. З них 2707 – інваліди. Та навіть тих, хто не отримав статусу інваліда, «мирний атом» нагородив серйозними недугами. Здавалося б, питання оздоровлення людей, котрі свого часу рятували країну, Європу та й увесь світ від чорнобильської радіації, має взяти на себе держава. І за законом вона нібито взяла на себе ці зобов’язання. Проте насправді, і в цьому зізнаються самі можновладці, коштів на санаторно-курортне лікування та проведення складних оперативних втручань для цієї категорії громадян виділяється недостатньо. Так само як не в повному обсязі здійснюються доплати до пенсій людям зі статусом «чорнобилець». Ображені власною державою, українські ліквідатори вже дивляться в бік Японії, котра за солідну плату запрошує їх боротися з наслідками аварії на станції Фукусіма-1, нещодавно прирівняної за ступенем небезпечності до Чорнобильської…
ТА ЦЕ, як то кажуть, на злобу дня. Поки що ж Україна готується відзначати 25-ті роковини Чорнобильської катастрофи, а тому з високих трибун регулярно лунають промови про захист прав ліквідаторів аварії на ЧАЕС та їхніх сімей. Так, 13 квітня в Дніпропетровській обласній державній адміністрації відбулося засідання регіонального комітету з підготовки та проведення в області заходів, пов’язаних зі скорботною датою. Виступаючи на нараді, начальник головного управління праці та соціального захисту Володимир Семенюк повідомив, що на сьогоднішній день в області немає проблем з реалізацією тих державних програм із захисту постраждалих від аварії на ЧАЕС, котрі фінансуються Міністерством соціальної політики України. Але, в той же час, нестача коштів відчувається в питаннях медичного обслуговування «чорнобильців», перш за все щодо надання матеріальної допомоги на лікування онкохворих. Крім того, зазначив Володимир Семенюк, більше тисячі сімей чорнобильців перебувають на квартирній черзі, 171 людина (у тому числі, 21 інвалід першої групи) чекає на отримання спецавтотранспорту. Вирішити ці та інші болючі питання чиновники обіцяють вже найближчим часом. Хочеться сподіватися, що слова їхні не розійдуться з ділом.
Вшановуючи пам’ять героїв-ліквідаторів та з метою соціальної підтримки громадян, потерпілих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, обласне керівництво планує надати матеріальну допомогу 5682 «чорнобильцям», в тому числі і вдовам на загальну суму 1,5 млн. грн. До 25-их роковин трагедії спільно з обласною організацією «Союз Чорнобиль України» має бути створено документальний фільм про аварію на ЧАЕС та її ліквідацію і видано перший том «Книги пам’яті». 26 квітня в обласному центрі пройде панахида за загиблими та хресна хода від Свято-Троїцького собору до меморіального комплексу «Чорнобильський дзвін», куди всі небайдужі зможуть принести квіти та ще раз подякувати героям-ліквідаторам за те, що не побоялися покласти власне життя заради спасіння кожного з нас.

Юлія ДУЛАНОВА.