Поточний № 15 (1425)

28.09.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Честь і хвала людям, які працюють на нашій землі


08.02.2012

Василь Ядуха, голова Хмельницької ОДА

МЕНі приємно, що Хмельниччина визначена територією, де буде впроваджуватися в життя подальша державна політика щодо розвитку аграрного сектору економіки. Президент наголошує, що ми повинні йти шляхом модернізації та реформування. Тим паче, що маємо чудових людей, клімат, матеріально-технічну базу і найголовніше – напрацювання.
Аграрний сектор Хмельниччини дійсно розвивається, ми залучили хороших інвесторів – людей, які сьогодні вкладають кошти в перспективу - у сільське господарство. І попри всі економічні труднощі, надзвичайно складні погодні умови, сільські трудівники зробили все, аби наш край був з продовольством і сировиною. Хмельницька область за сумою всіх показників розвитку АПК за дев‘ять місяців минулого року ввійшла у першу п‘ятірку серед регіонів України. Проведено значний обсяг роботи по додатковому залученню в обробіток орендованих земель, що дало змогу в цьому році збільшити посівні площі майже на 100 тис.га.
Агроформування обласні намолотили близько 2,5 мільйона тонн зерна в первинно оприбуткованій вазі при середній врожайності 46 центнерів з гектара, в тому числі ранніх зернових зібрано 1,5 мільйона тонн при урожайності 42 центнери з гектара. Цей показник урожайності найвищий в Україні!
Без сумніву, за рекордними цифрами - невтомна праця простих людей, механізаторів, комбайнерів. Так, у товаристві «Агро-Стар 2006» Старокостянтинівського району, яке очолює Василь Демихін, на площі 1900 гектарів зібрали на круг по 82 центнери зернових, що є найвищим показником в області.
Незважаючи на затяжну посуху, агроформування Хмельниччини в оптимальні строки закінчили сівбу озимих культур під урожай наступного року. Всього посіяно 262 тисячі гектарів озимини, що становить 102 відсотки до наміченого та на сім тисяч гектарів більше попереднього року.
Особливої уваги заслуговує і тваринницька галузь. За підсумками роботи серед областей України Хмельниччина посідає третє місце за чисельністю поголів‘я ВРХ і четверте – за виробництвом молока.
Перше місце область зайняла по закупівлі молодняку великої рогатої худоби в господарствах населення. За 2011 рік їх закуплено більше 4,2 тисячі голів. Про це заявив і міністр аграрної політики Микола Присяжнюк, перебуваючи вчетверте на теренах нашого краю. На його думку, це прямий доказ того, що наші нетелі ефективніші від вирощених за кордоном.
За 2011 рік у розвиток АПК підприємствами та організаціями області за рахунок усіх джерел інвестування вкладено 1,2 млрд. грн. капітальних інвестицій, в галузі тваринництва реалізовано 15 інвестиційних проектів, залучено більше 102 млн. грн. інвестицій. На меті – впродовж двох років збільшити залучення вкладень у розвиток агропромислового комплексу до 1,5 мільярда гривень за рахунок усіх джерел фінансування, що дозволить реалізувати більше 40 інвестиційних проектів.
Хмельниччина – одна з небагатьох областей, що вирощує цукристі корені й переробляє їх на власних заводах. Відрадно, що в області утримується стійка тенденція до збільшення площ цукрових буряків. За останніх два роки посівна площа цукристих зросла вдвічі і в 2011 році склала 55 тис. га. Шість підприємств цукрової галузі виробили 217 тисяч тонн цукру.
Аби стабілізувати цінову ситуацію на продовольчі товари, у вихідні та передсвяткові дні в обласному, районних центрах та великих сільських населених пунктах запроваджено ярмаркову торгівлю сільгосппродукцією та продуктами її переробки за цінами виробників. У минулому році по всій області проведено 2495 таких заходів, де товаровиробниками реалізовано близько 10 тис. тонн власної продукції на суму 159,6 млн. гривень. Поряд з тим, в мережі магазинів РайСТ, РСС та в інших торгівельних закладах створено 106 відділів з продажу продукції від товаровиробників. Завдяки усім цим заходам на Хмельниччині чи не найнижчі в державі ціни на соціально-значиму групу продуктів харчування.
Хоча й проблем в сільському господарстві достатньо, одразу всі вирішити неможливо, і тільки разом, об’єднавши наші зусилля ми будемо йти вперед, впроваджувати нові технології, нарощувати потужності, бо ж якщо буде розвиватись село - Україна матиме чудове майбутнє! Ми будуємо Хмельниччину разом!