Поточний № 2 (1390)

23.01.2022

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Чому таке діється?


11.08.2021

Скільки ще українські виробники різноманітної продукції будуть на упаковці виробу друкувати двомовні тексти  російською?

Нащо витрачати українську фарбу,  друкарське устаткування на пропаганду мови ворога, агресора, окупанта на сьомому році гібридної війни з Росією – міжнародним провокатором? Таких упаковок – безліч! А куди ж дивиться українська свідома інтелігенція?
Після мого звернення до уповноваженого із захисту державної мови 7 жовтня 2020 року на мою адресу надійшла відповідь за підписом заступника керівника Секретаріату Сергія Левчука. У ній говориться: «Відповідно до частини другої статті 28 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» інформація для загального ознайомлення може дублюватися іншими мовами. Також відповідно до частини шостої статті 30 Закону виробники (виконавці, продавці) в Україні всіх форм власності надають споживачам інформацію про вироби (товари), роботи чи послуги державною мовою. Така інформація може дублюватися будь-якою іншою мовою… Таким чином, з боку виробника товару, зазначеному у Вашому зверненні, порушення Закону відсутні». 
Прикро, що ніхто не хоче бачити звичайні речі. А потім кажуть, що ми програємо інформаційну війну Росії!
Віктор КОБЗАР,
небайдужий громадянин України. 
Криничанський район, 
Дніпропетровська область.