Поточний № 1 (1389)

18.01.2022

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Дбати про здорову націю


25.04.2019

Семінар-нарада з керівниками об’єднаних територіальних громад Дніпропетровщини була присвячена розвитку
фізичної культури і спорту в сільських, селищних радах та об’єднаних територіальних громадах.
Нині в області діють 63 ОТГ. Деякі з них – спроможні, як Слобожанська громада, де напрацьовано успішний досвід впровадження соціальних проектів, споруджено сучасний спорткомплекс, створено комунальне підприємство «Спорт для всіх». Тут добре розуміють, що саме сьогодні, коли децентралізація дала можливість залучати для розвитку значно більші кошти, треба дбати, аби випускники Слобожанського НВК № 1, отримавши освіту, поверталися працювати у громаду, аби фахівці з вищою освітою викладача фізичної культури зокрема не їхали кудись за кордон, а у своєму рідному селищі Слобожанське, селі Степовому виховували майбутніх олімпійців, плекали здорову українську націю.
«Сьогодні до таких спроможних громад ми можемо віднести й Божедарівську, Межівську, Варварівську, Покровську, Раївську, Петриківську, Вакулівську, Софіївську, Томаківську, Вербівську, Перещепинську,  Піщанську, Лошкарівську ОТГ, – розповів голова  ДТО ГО ВФСТ «Колос» Микола Берест. – Та сьогодні ми зібрали представників 17-ти ОТГ, аби зробити перший крок щодо укладання угод про співпрацю між ОТГ та районними осередками «Колоса», які опинилися на узбіччі. Наведу такий приклад: село Нива Трудова Апостлівського району у 2015-му році стало переможцем Всеукраїнських змагань «Краще спортивне село». Минулого року нивотрудівські спортсмени повторили своє досягнення. Це добре. Але з утворенням ОТГ Апостолівський районний осередок «Колоса» не отримує фінансування, а сільські аматори витрачають власні кошти, аби поїхати на змагання, аби придбати форму… Ми всіляко вітаємо, що у більшості громад є посади інструкторів по спорту. Але ми бачимо повноцінний розвиток сільського спорту за умови наявності таких інструкторів по спорту у кожній місцевій раді, у кожному селі та селищі».
Своє бачення умов розвитку сільського спорту висловив і начальник управління молоді і спорту ОДА Олександр Пшеничников, який  вважає, що «треба активізувати роботу із залучення до занять спортом дітей, починаючи ще з дитячих садочків та школи. І не біда в тім, що більшість з них не стане чемпіонами. Ми повинні дбати насамперед про здорову націю».
Також він повідомив, що у минулому році за рахунок місцевих бюджетів на розвиток фізичної культури і спорту було витрачено 64 млн. грн. У громадах нині працює 507 спеціалістів фізичної культури і спорту. У тій же Слобожанській ОТГ, крім спорткомплексу, згодом буде зведено басейн, є проект стадіону.
Про свій досвід розвитку спорту в умовах реформування розповів і заступник голови Магдалинівської районної ради Віктор Лимар.
«Ми повинні вирішити головне питання: як нам розвивати сільський спорт, –­ сказав він. ­– В умовах децентралізації ми не маємо важелів впливу на місцеву владу, яка б опікувалася спортом та фінансувала фізичну культуру. Але треба шукати шляхи вирішення цієї проблеми. Минулоріч, приміром, завдяки депутатам райради, ми змогли розробити програму розвитку фізичної культури і спорту, райдержадміністрація її погодила, сесія райради затвердила і виділила кошти на утримання районної організації «Колос». Ми переконали голів сільських рад, аби вони віднайшли кошти на утримання інструкторів зі спорту – їх у нас 15».
Учасники наради  ознайомилися із планом колосівських спортивно-масових заходів та змагань, а також привітали ювілярів – голову Царичанського осередку «Колоса» Володимира Тимошенка (на фото) та його колегу із Синельникового Дмитра Давиденка.
До речі, вже цього року буде проведено огляд-конкурс на звання «Краща спортивна об’єднана територіальна громада Дніпропетровщини». 
Наостанок голова голова Покровської ОТГ Світлана Спажева повідомила, що днями буде укладено меморандум про співпрацю у питаннях розвитку фізичної культури і спорту між Асоціацією регвонального розвитку ОТГ, спортивним товариством «Колос» та Асоціацією сільських та селищних рад.
Олександр ПЕТРЕНКО,
м. Дніпро..