Поточний № 6 (1416)

01.04.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

«ДИВОГРАЙ» талантами дивував


20.11.2019

Святом української пісні, поезії і танцю став традиційний осінній фестиваль «Дивограй», що відбувся у стінах Дніпровського театрально-художнього коледжу 9 листопада. За словами Олександра Дишука, провідного методиста Дніпропетровського обласного методичного центру клубної роботи і народної творчості, це вже ХVІІІ фестиваль, що збирає аматорів сцени з усієї області.

Започаткований «Дивограй» був  Іриною Кітаєвою – директором обласного методичного центру при облраді як дитячий фестиваль. Але сьогодні у ньому беруть участь представники різних вікових категорій, навіть хор ветеранів з Новомосковська. В цілому зареєструвалися більше ста учасників і колективів. Не було обмежень і для жанрів виступів – всі, крім повітряного цирку. Але все ж перевагу журі надавало тим, хто пропагує українську культуру. 
Так, гран-прі фестивалю за унікальне виконання сповіді Марусі Чурай із однойменного роману Ліни Костенко у номінації «Художнє читання» дістала Кіра Черниш із села Межиріч Павлоградського району. За словами її керівника Інни Захарової, дівчина дуже талановита, відвідує дитячу студію «Дебют» при народному театрі, а також гурток художнього слова «Дивоцвіт». Журі конкурсу уже запросило Кіру вступати до театрально-художнього коледжу.
Успішним був виступ учнів і вчителів Слобожанського НВК №1, які привезли з «Дивограю» чотири дипломи лауреатів. Перше місце у номінації «Художнє читання» дістала вихованка Центру позашкільної освіти Слобожанського НВК № 1 Слобожанської селищної ради Лія Касьянова за зворушливе виконання балади Тараса Шевченка «Тополя» під музику Мирослава Скорика. Третє місце за Шевченову «Катерину» здобула теж учениця із Слобожанського НВК № 1 Варвара Солодовникова, член гуртка «Юний філолог».
Дипломом першого ступеню за І місце у номінації «Вокал» отримала  вчитель музики і керівник шкільного хору «Камертон» Ольга Серікова  Слобожанського НВК №1 за професійне виконання пісні «Ти для мене єдина». У номінації «Вокал» друге місце посіли і хористи «Камертону»  з піснею «Ми щасливі діти». Серед творчих колективів дипломами були відзначені ансамбль «Любисток» Любимівської ОТГ та народний  фольклорний колектив «Джерело» із Сурсько-Михайлівки Солонянського  району.
Окрім дипломів лауреатів, переможці фестивалю отримали ще й пам’ятні подарунки. 
Світлана ГУДЕНКО, м. Дніпро.
 
На знімку: директор обласного методичного центру Ірина Кітаєва нагороджує дипломами Лію Касьянову, вихованку Центру позашкільної освіти Слобожанського НВК №1 Слобожанської селищної ради за перше місце у категорії “Художнє читання”та керівника шкільного хору “Камертон” Ольгу Серікову за перше місце у номінації “Вокал”.