Поточний № 47 (1384)

04.12.2021

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Для сільгоспземель буде створене керуюче відомство


29.01.2011

Державне агентство земельних ресурсів України пропонує створити Державну спеціалізовану установу з управління землями сільськогосподарського призначення державної власності. Про це йдеться у проекті закону 
“Про ринок земель”.


Згідно з документом, установа повинна забезпечити реалізацію державної політики щодо регулювання ринку земель сільськогосподарського призначення, консолідації і охорони земель сільгосппризначення державної власності.
Планується, що дана установа створюватиметься Кабінетом Міністрів України.
Документом передбачається, що продаж земельних ділянок державної або комунальної власності і права на їх оренду здійснюють органи місцевої влади, місцевого самоврядування, державні органи приватизації, спеціалізована установа, уповноважена здійснювати відчуження земельних ділянок, призначених для продажу, або державний виконавець згідно з виконавчим документом.
Як повідомляв УНІАН, Держземагентство до кінця січня ц.р. повинне підготувати законопроект про ринок земель і внести його на розгляд Кабміну, а також провести супровід законопроекту про державний земельний кадастр, щоб з 1 січня 2011 року відкрити продаж земель сільськогосподарського призначення.
Закон про ринок земель мають прийняти у Верховній Раді України у першому кварталі 2011 року. Скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення передбачається з ухваленням законів «Про державний земельний кадастр» і «Про ринок земель».