Поточний № 16 (1404)

29.09.2022

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Дніпропетровські «п’ять копійок»


18.10.2012

Вінницька земля по праву вважається «колискою» колосівського фізкультурного руху. Саме тут 1948 року було створено обласну організацію сільського спорттовариства і лише два роки по тому у Києві зареєстрували Всеукраїнську раду ДСТ «Колгоспник» (нині «Колос»). Здоровому образу життя у глибинці подільського краю приділяється доволі серйозна увага, достатньо лиш сказати, що вінницькі колосівці єдині в країні мають власну спортивну базу. Тож не дивно, що саме вони 21-23 вересня приймали фінальну частину І Всеукраїнської спартакіади серед Головних управлінь агропромислового розвитку облдержадміністрацій та їх районних підрозділів.

ДЕБЮТНЕ ДІЙСТВО КОЛОСЯН
Започаткована керівництвом Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» і безпосередньо його чільником – міністром агропромислового розвитку та продовольства України М. Присяжнюком, так звана мала олімпіада аграріїв спершу пройшла у регіонах, де, власне, й визначався кістяк того чи іншого аматорського формування. Пройшовши серйозну «обкатку» у внутрішніх баталіях, свій варіант «збірної зірок» вимогливій вінницькій публіці запропонували й дніпряни, відправивши на подільські випробування своїх кращих «гарпунерів». Представляли вони сім районів, виборювали ж наші земляки нагороди у п’яти дисциплінах – шашках, настільному тенісі, гирьовому спорті, волейболі (змішані команди) та перетягуванні канату. Сподівалися ми, звісно, на усіх учасників дніпропетровської дружини, одначе, чи не найбільші сподівання покладались на волейболістів, очолюваних капітаном команди, начальником управління АПР Васильківського району Валерієм Нециком.

ПОСТУПИЛИСЬ ЛИШ У ФІНАЛІ
І віртуози «крилатого м’яча» ці сподівання повністю виправдали, піднявшись на срібний щабель п’єдесталу пошани! Здолавши у підгрупі почергово волинян, одеситів (по 2:0) та івано-франківців (2:1), у фіналі дніпропетровці зустрілися в господарями майданчика й в упертій боротьбі поступилися тим із сухим рахунком.
– На попередній стадії більш-менш серйозно нам довелось потрудитись лиш у матчі з франківцями, – розповідає завідувач сектору інженерно-технічного забезпечення управління агропромислового розвитку Магдалинівської райдержадміністрації Олександр Булик. – А ось у вирішальній сутичці суперник нам дістався більш кваліфікований й вибороти перемогу, на жаль, не вдалось. Цьому, щоправда, є ще одна вагома причина. Команда у такому складі, а кістяк колективу, крім мене, складали представники Васильківщини, Апостолівщини та Томаківщини, вперше зібралась лише перед офіційними сутичками, а отже й «притертися» одне до одного як слід не встигли. І все ж, вважаю, виступили ми успішно. Що ж до перспектив, то подібні іспити для усіх нас перші, а відтак, провівши разом низку спарингів, турнірів, наступного року неодмінно спробуємо обміняти срібло на золото!

КОМАНДНИЙ ТРІУМФ ЧЕРНІГІВЦІВ
Провівши, між іншим, фінальну зустріч з вінничанами, трійця волейболістів, без перепочинку відразу ж впряглась у інший «візок» – з перетягування линви. Стартовим суперником дніпропетровцям жереб визначив кіровоградців. І тут вирішальну роль зіграла вищезгадана «незіграність» колективу. «Перетягши» суперника у першій спробі, у другій наші земляки поступились. «Крім того, що у кожного з нас своя техніка перетягування канату, ще й банально не вистачило сил, – знову ділиться Олександр Булик. – Здавалось, майже дотиснули опонентів, залишалось «провезти» тих якихось сантиметрів п’ятнадцять, одначе…»
Крім волейбольного срібла волейболістів до скарбнички дніпрян додалася ще й бронза у настільному тенісі, яку здобули Наталія Губенко з Царичанки та Василь Корогодський із Томаківки. Це дозволило нашим землякам у загальнокомандному заліку з-поміж сімнадцяти колективів посісти сьоме місце. Про щільність у турнірній таблиці свідчить той факт, що до четвертої позиції дніпропетровцям не вистачило семи з половиною балів. Перемогу ж у Спартакіаді вибороли чернігівці, разом з якими на п’єдестал пошани піднялися тернопільці та івано-францівці.

БЕНЕФІС СИЛИ І ГАРТУ
– Не передати словами ту по-справжньому олімпійську атмосферу, яка панувала під час Спартакіади, – не приховував своїх емоцій голова Дніпропетровської обласної організації ВФСТ «Колос» АПК України Василь Петрушенко. – Це, дійсно, був справжній бенефіс сили і гарту! Ми вдячні господарям, які доклали максимум зусиль, аби дійство пройшло на найвищому рівні. Відверто кажучи, можу лише позаздрити своїм вінницьким колегам, які мають таку прекрасну базу – з легкоатлетичним манежем, залами для ігрових видів, іншим необхідним «начинням». Приємно також, що свої «п’ять копійок» у це свято привнесли і ми, дніпропетровці, завоювавши кілька медалей!
Від себе хочу додати, що подібним здобутком дніпропетровці далеко не вичерпали свій «творчий» потенціал. Слідкуючи за перипетіями обласної Спартакіади серед районних управлінь АПР, яка в липні проходила на Новомосковщині, заніс до свого нотатника чимало прізвищ потенційних «олімпіоніків». Тож, їх час ще неодмінно прийде! Можливо, вже на наступному подібному форумі, адже те, що змагання стануть традиційними, не викликає жодних сумнівів.

«ГИРІ» У РОБОЧОМУ КАБІНЕТІ
Не могли ми не поцікавитись враженнями від неординарного дійства і у заступника начальника головного управління Олега Гладиря, який теж добряче «поварився» у змагальному «котлі», захищаючи честь «фірми» на шашковому «полігоні».
– Досвід подібних змагань, які стимулюють здоровий спосіб життя, не проходить безслідно, – зауважив Олег Станіславович. – Зробимо відповідні висновки, «обкатаємо» наші фізкультурні «бригади» й на наступній Спартакіаді обов’язково поборемось за перемоги, за призові місця. Та головну перемогу, як на мене, ми вже здобули – започаткували таку потрібну нам усім фізкультурно-оздоровчу «толоку», де є можливість проявити себе як ветеранам агропромислового комплексу, так і молодим аграріям. За лідерами потягнуться інші учасники перегонів, а отже, виграє масовість, виграє рівень змагального процесу.
Закінчу ж свій матеріал однією цікавою деталлю. Коли йшов до вітальні О. Гладиря, у сусідньому кабінеті запримітив в`язанку 24-кілограмових «гирьок». «А ми з моїм колегою Андрієм Невгомонним вже прямо зараз розпочали підготовку до своєї чергової Спартакіади», – посміхнувся Олег Станіславович.

Володимир СОРОКА.