Поточний № 12 (1301)

30.03.2020

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Дніпромлин підкорює світ


17.06.2017

Його сертифіковану продукцію високо оцінили  в Україні,Білорусі, Азербайджані, Бельгії, Узбекистані, Молдові, Малайзії, Китаї
Солідне реноме відомого вітчизняного виробника зумовлене десятиліттями напруженої праці для досягнення головного – якості виробленого борошна. І досвіду, що накопичувався із покоління у покоління  уже більше, ніж століття:  у грудні цього року колектив борошномельного комбінату святкуватиме 120-у річницю від дня  заснування підприємства!
 
«Коріння» сучасного підприємства «росте» з 1894-го 
Саме тоді підприємець М. Фаст вирішив вкласти зібраний капітал у будівництво великого млина біля Дніпра. Вражає небувала для часу вітряних млинів його потужність – 300 тонн борошна на добу! Про це й інше з гордістю і захопленням розповідає головний інженер «Дніпромлина» Ігор Івасюк: 
– Подивіться на цю будівлю 120-літньої давності, її стіни товщиною півтора метра, а цегла скріплена яєчними жовтками! Спроектована з багатократним запасом міцності стін і виробничих площ будівля млина вистояла у війнах і дозволяє сьогодні значно збільшити обсяг продукції. До пуску у 1897-му на новому млині встановили новітнє для того часу обладнання – сепаратори, мийні машини, вальцеві верстати тощо. Відтоді підприємство декілька разів модернізувалося, оновлювалося технологічне і транспортне обладнання. Сьогодні маємо два елеватори, два борошномельних заводи, транспортний і електричний цехи, ремонтні підрозділи тощо. І, що чи не найголовніше, контроль якості продукції відбувається на кожному етапі технологічного процесу. 
Велетенський сучасний комбінат, що входить до п’ятірки українських гігантів борошномельної індустрії, розташувався на п’яти з половиною гектарах. День і ніч не стихає тут гул двигунів вальцьових верстатів, різноманітних механізмів та трубопроводів для того, щоб добірне українське зерно перетворювати в найякісніше вітчизняне борошно.
 
Млин і люди
Існує думка, що стати досвідченим керівником виробничого колективу можна за умови, коли пройдеш всі «щаблі» кар’єрного зростання, до того ж починаючи з найнижчого. Так сталося і в житті керівника «Дніпромлина» Петра Єрьоменка – був трактористом, механізатором, добре знає, який тривалий процес потрібен пшеничній зернині у ріллі, щоб виріс із неї важкий золотий колос. Згодом закінчив Дніпропетровський сільгоспінститут, був головою колгоспу в Новомосковському районі, директором Орільського елеватора. 
– За свою трудову діяльність впевнився в тому, що виробничі успіхи у будь-якій справі відсотків на 95 залежать від людей, – переконаний Петро Володимирович. – І сьогодні те, що якість нашої продукції найвища, є заслугою всього колективу комбінату. У нас трудиться близько 700 чоловік, з них майже 150 з вищою та більше 200 - з технічною освітою. Залюбки приймаємо на роботу випускників Дніпровського  аграрно-економічного університету та технологічного коледжу. Минулого року «Дніпромлин» став переможцем, а його продукція увійшла до номінації «Сто найкращих товарів України», цьогоріч теж готуємося гідно представити нашу торгову марку, в т. ч. на «АГРО-2017». Всі наші зусилля спрямовані на модернізацію виробництва, зменшення енергоємності підприємства. В 2013-2014 роках замінили газові котли на сучасні італійські, торік і позаторік осучаснили компресорну установку. Зростають обсяги виробництва – з лютого менше 13 тисяч тонн зерна за місяць не переробляли. Вийшли зі своїми якісними продуктами на ринки Білорусі, Азербайджану, Бельгії, Узбекистану, Молдови, Малайзії, торік відкрили і ринок Китаю. До того ж обсяги реалізації борошна збільшуються і вищого, і першого та другого сортів, це важливо. 
Справжньою легендою нашого комбінату є головний технолог Володимир Кругляк – у нього єдиний запис в трудовій, зроблений 50 років тому. Підібраний хороший штат інженерів-технологів, а інженерну службу очолює справжній фахівець своєї справи Ігор Івасюк, опікується він і системою безпеки. До найтонших нюансів знають виробництво Володимир Смалій і Артем Васюк, начальники 1-го і 2-го борошномельних заводів, начальник лабораторії Світлана Брилькова, заступник директора Любов Сімкова, завідувач цеху готової продукції Сергій Іванов, мій перший заступник з виробництва Костянтин Батура, начальник цеху КВПА Володимир Мухін та інші спеціалісти. Ми беремо студентів на практику, вони бачать наш порядок і дисципліну й ставлять перед собою серйозні завдання. Плинність кадрів трохи є лише серед вантажників, слюсарів. Сьогодні підприємству потрібні токарі, зварники. Приємно, що вдається зберегти давню команду і влити в неї «свіжу кров». 
Виробами з борошна «Дніпромлина» смакує                вся Україна
Адже популярні серед молоді заклади швидкого харчування «Макдональдс» печуть свої пампушки виключно з борошна «Дніпромлина» з гарантованою якістю і годують нею людей у всіх українських краях. Постійними партнерами комбінату є популярні торгівельні мережі «Сільпо», «АТБ», «Варус» тощо. І хоча борошно «Дніпромлина» за ціною дещо вище від іншого, попит на нього постійний. Бо для значної частини покупців якість є найбільш вагомим аргументом.  
А пшеницю для розмелювання комбінат закупляє у хліборобів Дніпропетровської та Харківської областей, існують добрі партнерські зв’язки. Особливою гордістю «Дніпромлина» є те, що за свою історію він жодного разу не підвів партнерів. Ні тих, у кого борошномели купують пшеницю і жито, ні тих, кому реалізують борошно вищого сорту, пшеничне, житнє, із сухою пшеничною клейковиною, манну крупу тощо. Така стабільність і є запорукою доброго виробничого майбутнього комбінату.
 
Відновлення і оздоровлення
Цим питанням «Дніпромлин» надає особливу увагу. Адже робота на величезному постійно діючому комбінаті вимагає від кожного із семисот працюючих максимальної зосередженості і витривалості. Як саме піклується «Дніпромлин» про людей, розповів голова його профспілки і очільник спортивного клубу «Харчовик» Віталій Лелекін:
– На території млина є храм Божий, служба йде щодня. Люди в робочий час мають право на 5 – 10 хвилин зайти до нього з думками про вічне, поставити свічку. Наш колективний договір працівників з адміністрацією передбачає соціальний пакет, оздоровлення дітей, допомогу на народження дитини, щоквартальну видачу 10 кг борошна та інше. Є два гуртожитки, ними користуються всі, кому необхідно. У нас діє музей бойової і трудової слави, тут фото і бойовий шлях воїнів, які захищали Україну. Особливу увагу комбінат надає спорту, є жіночий і чоловічий спортзали, зал для настільного тенісу і стрільби, занять шахами і шашками. Провели спартакіади з міні-футболу, волейболу за програмою «Здоров’я 2017» тощо. Адміністрація усіляко заохочує працівників до здорового способу життя. 
Як орда пішла чорною хмарою…
Коли весною 2014-го несподівано посунула в Україну по наш хліб і наш дух новітня орда, «Дніпромлин» дієво підтримав захисників територіальної цілісності України, адже мірошники належать до найбільш мирної і людяної професії на Землі. Їм особливо боляче знати, що наші прадавні українські лани, які споконвіку родили хліб і до хліба, рвуть міни і снаряди. Повне бойове екіпірування було придбане людям, які пішли на фронт – інспектору відділу безпеки Олександру Журавлю, інструктору Володимиру Кононову, працівнику Олегу Литовченку. Повнісінький автомобіль молотків, зубил, різних малих механізмів виїхав з воріт комбінату, коли облвійськкомат попрохав допомоги інструментами для ремонту пошкодженої в боях з окупантами техніки. 
Увесь колектив «Дніпромлина» перерахував одноденний заробіток та частину прибутку до фонду допомоги пораненим бійцям. В обласну лікарню імені Мечникова періодично направляється тонна свіжого борошна вищого сорту, щоб поранені воїни могли поласувати смачною випічкою. Постійно надається і допомога благодійному фонду «Небайдужі серця».
Найголовніше, щоб на нашій землі не було військових дій, тоді матимемо гарні перспективи. Так вважає генеральний директор ТОВ «Дніпромлин» Петро Єрьоменко:
– Дуже хочу, щоб в Україні був мир. Щоб якнайшвидше закінчилася ця війна і ми впевнено дивилися в завтрашній день. Щедрих врожаїв і здоров’я аграріям, злагоди, добробуту і хліба на столі кожній українській родині! 
 
Підготував Григорій МИКОЛАЙЧУК.