Поточний № 2 (1390)

23.01.2022

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Дніпропетровськгаз Збут не змінює ціну на газ


28.07.2021

Вартість блакитного палива для клієнтів ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» у серпні становитиме 7,99 грн за кубометр у рамках тарифів «Твій газ Річний» та «Твій газ Рівномірний платіж».
З 1 травня поточного року, з ініціативи Уряду та НКРЕКП, усі побутові споживачі були автоматично переведені на базовий річний тариф. Для клієнтів «Дніпропетровськгаз Збут» таким тарифом за замовчуванням став «Твій газ Річний». Ця комерційна пропозиція дозволила споживачам купувати природний газ за фіксованою ціною до дати припинення дії тарифу – 30 квітня 2022 року.
У ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» наголошують: компанія не планує переглядати ціну газу у річному тарифі. Постачальник має контракт на закупівлю ресурсу на весь період за фіксованою ціною. Тому для наших клієнтів вартість блакитного палива буде збережено. 
Також у травні «Дніпропетровськгаз Збут» запровадив для своїх споживачів новий тариф «Твій газ Рівномірний платіж». Відтоді вже понад 3700 клієнтів обрали цю комерційну пропозицію. За умовами тарифу, громадяни рівномірно розподіляють оплату за газ протягом року: і влітку, коли споживання незначне, і взимку, коли обсяг використаного ресурсу суттєво зростає. 
Щомісячний платіж розраховується за такою формулою: річний об’єм спожитого клієнтом газу множиться на фіксовану на рік ціну (7,99 грн. кубометр) та ділиться на кількість місяців, що залишилась до кінця дії тарифу. 
Фахівці компанії звертають увагу, що підключити тариф «Твій газ Рівномірний платіж» можна до 31 серпня поточного року, а діятиме він до 30 квітня наступного року.
 
Що відомо про плановане підвищення цін на електроенергію?
Зараз в Україні діє єдиний тариф на електроенергію для побутових споживачів – 1,68 грн./кВт-год. Міненерго планувало запустити нову модель ПСО з 1 липня, але в кінці червня Кабмін відклав підвищення цін до 1 серпня.
У Міненерго заявляли, що пропонують ввести диференційований тариф, за яким для побутових споживачів, що споживають за місяць менше 100 кВт-год. (це 16 млн., або приблизно 40% домогосподарств), ціна буде нижчою від нинішньої.
Споживачів поділять на чотири категорії в залежності від обсягів споживання (до 100 кВт/год; 100-300 кВт/год; 300-500 кВт/год, від 500 кВт/год).
За інформацією директора ДП «Гарантований покупець» Костянтина Петриківця, максимальний тариф пропонується встановити на рівні близько 3,4 грн./кВт/год.