Поточний № 2 (1412)

04.02.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Фізична культура формує здорову націю


15.02.2018

На черговому засіданні президії ГО Дніпропетровської територіальної організації ВФСТ «Колос» було розглянуто чимало питань подальшої життєдіяльності громадської організації, яка опікується сільським спортом. Зокрема, затвердження результатів проведених змагань за програмою обласних спортивних ігор Дніпропетровщини, затвердження дат та місць проведення спортивно-масових заходів та змагань за єдиними календарним планом на перший квартал цього року, участь збірних команд ГО ДТО ВФСТ «Колос» у Всеукраїнських змаганнях. 
Було доручено керівникам команд, які перемогли в обласних змаганнях «Золотий колос України» серед юнаків 2003-2004 р.н. та 2007-2008 р.н., а також у чемпіонаті ГО ДТО ВФСТ «Колос» з футзалу серед команд сільських, селищних рад та об’єднаних громад Дніпропетровщини, підготувати команди до відповідних зональних Всеукраїнських змагань. Керівникам Васильківської, Верхньодніпровської, Синельниківської, Покровської місцевих організацій «Колоса» планувати участь у Всеукраїнських змаганнях «Хто ти, майбутній олімцієць?» з боксу (юнаки 2005-2006 р.н.), дзюдо (юнаки та дівчата 2004-2005 р.н.), боротьби греко-римської (юнаки 2004-2005 р.н.), боротьби вільної (юнаки та дівчата 2004-2005 р.н.), важкої атлетики (юнаки 2003 р.н.), велоспорт шосе (юнаки та дівчата 2004 р.н.), які відбудуться у червні-липні поточного року у  Скадовську Херсонської області та Переяславі-Хмельницькому Київської області.
Голова обласного осередку «Колоса» Микола Берест з гордістю повідомив, що серед 33 українських олімпійців – 17 колосівських спортсменів. Відтак «Колос» підносить імідж України в усьому світі. Але з іншого боку в умовах децентралізації влади важко достукатися до новоутворених ОТГ, аби там знайшли можливість для фінансування сільського спорту. Як розповіла заступник голови Апостолівського осередку «Колоса» Олена Семенас, вже два місяці працівники районної організації не отримують зарплати, немає коштів для участі у змаганнях за програмою обласних сільських спортивних ігор 2018 року. Як вона сказала, «доводиться знімати гроші з кредитної картки…» І це при тому, що  сільські спорстмени Апотолівщини три роки поспіль займають перше місце в обласних сільських спортивних іграх та представляють Дніпропетровщину на Всеукраїнських змаганнях.
Як знайти шляхи співпраці з ОТГ, адже, крім «Колоса», спортом на селі не займається ніхто. Це стане предметом розмови на семінарі-нараді з керівниками об’єднаних територіальних громад.
Як зазначив Микола Берест, в умовах децентралізації влади проблеми фінансування відчули «колосівські» осередки майже всіх областей України, крім Полтавської, Житомирської, Львівської та Вінницької. Саме там керівники районних адміністрацій та районних рад вболівають за здоров’я своїх селян.
За високий рівень організації та проведення змагань з футзалу серед збірних команд сільських, селищних рад та об’єднаних територіальних громад Дніпропетровщини було висловлено подяку головам Апостолівського, Новомосковського, Верхньодніпровського, Магдалинівського осередків «Колоса»  Сергію Павлюку, Олегу Шевченку, Олегу Сергєєву, Віталію Прудкосвисту. 
А ще учасники зібрання рекомендували кандидатів до складу Почесної ради ГО ВФСТ «Колос» - Анатолія Адамського, голову обласної асоціації органів місцевого самоврядування, Олександра Пшеничникова, начальника управління молоді і спорту ОДА.
Хотілося, аби держава не забувала, що фізична культура у першу чергу формує здорову націю. А від цього, як ми розуміємо, залежатиме не лише успіх запроваджених реформ, а й життя кожного пересічного українця.
Максим ПЕРЕПЕЛИЦЯ.