Поточний № 42 (1379)

28.10.2021

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

ХХ « First President CUP 2019»


20.02.2019

СТАНОВЛЕННЯ В Україні тхеквондо – корейського бойового мистецтва, яке зараз є олімпійським видом спорту, пов’язане насамперед із засновником та першим президентом Федерації тхеквондо в Україні Ігорем Петренком. 
Він почав вести свої заняття для невеликої групи ще на початку 70-х, коли це бойове мистецтво не користувалося популярністю. Це у подальшому стало фундаментом для розвитку тхеквондо в м. Дніпрі. Стрімкий розвиток почався після того, як Ігор Петренко у 1989 році пройшов атестацію на 2 дан в Євпаторії. А вже в 1992 році відбулося відкриття та реєстрація Федерації тхеквондо ВТФ в Україні, яку очолив Ігор Петренко. Тоді ж було проведено Кубок СРСР з тхеквондо ВТФ у Дніпропетровську.
У наступному році він відкрив першу в нашій країні спеціалізацію «тренер з тхеквондо» в Дніпропетровському державному інституті фізичної культури і спорту. А вже в 1993 році за сприяння президента збірна команди України взяла участь у Чемпіонаті світу у Нью-Йорку. У 1994 році ним була організована участь спортсменів збірної у Чемпіонаті Європи в Загребі (Хорватія). В 1996 році відбулося урочисте відкриття першого в Україні відділення тхеквондо ВТФ України – США в Дніпрі.
Він допомагав учасникам збірних команд країни в міжнародних турнірах, проведенню чемпіонатів та Кубків країни, організовував відвідування України корейськими інструкторами. Заслужений тренер України, майстер 5 дана тхеквондо ВТФ трагічно загинув 21 травня 1998 року. 
Починаючи з 1999 року, у Дніпрі проходять турніри пам’яті Ігоря Петренка, які вже стали традиційними.
Цього року у лютому відбувся ХХ «First President CUP 2019» пам’яті Ігоря Петренка. В затишному залі спортивного комплексу «Метеор» (м. Дніпро) зібралися продемонструвати свої здібності 400 спортсменів з України та Молдови. Серед них і тхеквондисти СК «Барс» м. Підгородне (тренер Богдан Буднік), які показали досить пристойні результати. Золото взяли Шаплавська Аріна (у фіналі достроково перемогла спортсменку з Молдови), Дрюк Дмитро, Цимбалюк Богдан. Срібло вибороли Муха Анастасія,  Равшанов Гурам (два бої виграв достроково), Качур Артем (3 бої виграв достроково), Чорний Влад. Бронзу здобули Чорний Всеволод, Щербакова Еля. За крок від медалі зупинились Старишко Максим, Аксененко Андрій, Муха Захар. 
Відмінні показники спортсменів стали результатом наполегливої кропіткої праці в тандемі учень-наставник та гарної фізичної підготовки. Попереду нові старти і нові перемоги!
Юлія РАВШАНОВА, 
м. Підгородне,  Дніпропетровська область.