Поточний № 15 (1425)

28.09.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Іноземці готові інвестувати в український агробізнес


28.04.2011

Ми вже писали про те, що в цьому році керівництвом Дніпропетровщини спільно з Фондом «Ефективне управління» та Monitor Group в рамках реалізації програми розвитку конкурентоспроможності області було вирішено зробити ставку на два напрямки (кластери) - будівництво та сільське господарство. Саме ці галузі, на думку спеціалістів, є найперспективнішими. І навіть більше - здатні «витягнути» за собою усю економіку регіону.

ЗВІТУЮЧИ про перші результати реалізації програми на прес-конференції в ІА «Міст» (Дніпропетровськ), голова обласної ради Євген Удод повідомив, що для реалізації одного з головних пріоритетів розвитку сільського господарствф області - модернізації інфраструктури АПК – важливим є залучення приватних інвестицій, у тому числі закордонних. З цією метою в області було створено інвестиційну агенцію, котра, крім прямого свого призначення, має працювати над створенням інформаційного поля, консультувати учасників ринку сільгоспвиробництва тощо. Зараз, зазначив Євген Удод, спільно з агенцією розробляється концепція створення в регіоні гуртових ринків сільськогосподарської продукції.
На прес-конференції голова облради також представив потужний сільськогосподарський проект - один з найбільших агрохолдингів Центральної і Східної України - компанію «KSG Agro». Це перше не тільки регіональне, але і українське підприємство, яке вийшло на міжнародний фондовий ринок. На сьогодні компанія залучила близько 40 млн. доларів, основна частина яких піде на розвиток сільськогосподарської галузі регіону.
- Дніпропетровський регіон дуже привабливий для інвестицій в сільське господарство, - заявив радник губернатора по залученню інвестицій, голова ради директорів компанії «KSG Agro» Сергій Касьянов. – Тут обробляється 2,5 млн. га родючих земель. До того ж глибина чорнозему становить 40-120 см, тоді як в середньому по Україні – 30 см. Цей факт грає велику роль під час переговорів з потенційними інвесторами. Сьогодні 40 млн. дол. західних інвестицій прийшли в сільське господарство області і почали працювати на розвиток регіону, на всіх жителів Дніпропетровщини. Зростання виробництва, нові робочі місця, податки в місцеві бюджети, реалізація соціальних програм – ось на що націлена реалізація інвестиційних програм.
За рахунок залучених коштів «KSG Agro» уже в найближчий час планує збільшити обсяги оброблюваних земель на 20-25 тис. га, розширити овочеву платформу, осучаснити та укрупнити потужності для зберігання продукції (побудувати сучасне овочесховище), модернізувати систему поливу, розширити асортимент товарів, що реалізуються в торговельних мережах регіону, тощо.
Що стосується планів по розширенню бізнесу, варто відзначити, що вже зараз до складу компанії входять 12 сільгосппідприємств, розташованих переважно в Дніпропетровській області. Площа оброблюваних земель «KSG Аgго» становить понад 33 тис. га. Конкретно за рахунок чого компанія планує розширити свої площі, Сергій Касьянов не розповів. Проте, за його словами, така можливість існує. Що ж стосується зняття мораторію з продажу земель сільськогосподарського призначення, про що сьогодні так багато говорять, аграрій і по сумісництву політик зазначив:
- Питання зняття мораторію дуже болюче. Його, без сумніву, треба вирішувати. Але лише тоді, коли буде готова законодавча база та існуватиме чітка державна позиція з цього приводу. Тож, думаю, ринок землі необхідно відкривати, проте не з першого числа наступного року. Нам ще потрібен час.

Юлія ДУЛАНОВА.