Поточний № 2 (1429)

04.03.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Жаростійкий гібрид ДБ Хотин - наша гордість


10.06.2021

Відділ забезпечення і збуту створено за ініціативи керівництва ДП «Дослідне господарство «Дніпро» на початку минулого року. Наша робота полягає у тому, аби привезти до фермера вітчизняне насіння, з якого він виростить кукурудзу найвищого ґатунку. Досить важливий момент: ми супроводжуємо фермера з моменту придбання насіння впродовж всього періоду вирощування, догляду та збирання. Завдяки налагодженій за цей час комунікації, наші консультанти виїздять безпосередньо на місця, надають рекомендації з вирощування, внесення добрив, засобів захисту рослин. Застосовуємо у своїй роботі і так звану «швидку допомогу», коли фермер може звернутися до нас через VIBER і тут же отримати відповіді на проблемні питання.
ДП «Дослідне господарство «Дніпро» стрімко розвивається, розширюючи асортимент сортів пшениці та гібридів соняшнику з урахуванням попиту на ринку України. До Державного реєстру сортів рослин у 2020 році занесені 235 високопродуктивних гібридів кукурудзи, створених науковцями НААН. Декілька нових гібридів ми будемо пропонувати для вирощування нашим сільгоспвиробникам. Наша гордість – жаростійкий гібрид ДБ Хотин, який, на жаль, потерпає від великої кількості підробок. Коли ми приїздимо до фермера, то доводиться чимало часу займатися роз’яснювальною роботою. 
Переконуємо, що ДБ Хотин – гібрид селекції Інституту зернових культур НААН, добре реагує на покращення умов вирощування, добре переносить посуху, має потенційну врожайність 13,5 тонни з гектара. Аналізуючи насіннєвий ринок, можна пересвідчитися, що в Україні не вирощують таку кількість ДБ Хотин, скільки його реалізують. Наведу досить типовий приклад, коли український фермер, намагаючись зекономити на насінні, купляє незрозумілий, якийсь білий мішок без пізнавальних знаків. Розводимо лише руками і запитуємо: «Що це?». «Це ваш Хотин! Купив його зі знижкою, 700 гривень за мішок». І тоді стає сумно і болісно, що деякі продавці-ділки, використовуючи довіру сільських людей, обдурюють їх, впихаючи такий білий мішок з невідомим вмістом. У кращому разі фермер виростить незрозумілий качан, у гіршому випадку – залишиться без врожаю. І тоді доводиться вкотре проводити лікбез: ось наш оригінальний 20-кілограмовий мішок (на знімку), який коштує 1450 гривень. А те, що отримав фермер від «гастролерів», – у кращому випадку неякісний український гібрид, якому 5-6 років, і який має ось такий непривабливий вигляд, у порівнянні з оригіналом (на знімку).
Ми продаємо батьківські лінії ДБ Хотин. Відтак чимало приватних агроформувань купують батьківські лінії та розмножують F1 та продають його та інші гібриди під маркою ДБ Хотин. Доводиться чути такі ось історії: хлопці з білими мішками привозять насіння, продають, і… зникають. Ми ж відповідаємо за свою оригінальну сертифіковану продукцію та здійснюємо супровід фермера впродовж всього періоду вирощування. Географія наших партнерів розширюється – від південного Нікопольського району Дніпропетровської області, де активно вирощують наш ДБ Хотин, – до Маріуполя Донецької області, Полтавщини, Черкащини, Кіровоградщини, де попитом користуються ще й гібриди ДН Патріот та ДН Джулія. 
Наше високоякісне насіння пшениці одеської селекції та кукурудзи селекції Інституту зернових культур вирощується на полях ДП «Дослідне господасртво «Дніпро», а доводиться до належних кондицій на заводі «Укрнасінняпром» у Запорізькій області, обладнаному данським обладнанням компанії «CIMBRIA» (Фото 3). Тут наше насіння калібрується, протруюється фунгіцидами, пакується у наші фірмові синьо-зелені мішки. Далі наше насіння прямує до нашого складу, а потім – до фермера. Ми дбаємо, аби процес підготовки насіння повністю відповідав міжнародним стандартам.
Наостанок хотів би звернутися до сільгоспвиробників і закликати, аби вони на своїх площах виділили 2-3 % земель під дніпровський гібрид ДБ Хотин та внесли під цей гібрид ті ж самі добрива, хімічні елементи, що вони вносять під гібриди іноземної селекції. І тоді результат вони побачать на власні очі. Підтримуйте українське – воно того варте!
Володимир ГОВОРУН,
начальник відділу забезпечення та збуту  ДП ДГ «Дніпро».
На знімку: ось такий вигляд має мішок з оригінальним насінням кукурудзи  ДП ДГ«ДНІПРО».
ХАРАКТЕРИСТИКА ГІБРИДУ ДБ ХОТИН 
Середньоранній, трилінійний гібрид (ФАО 280). 
У Реєстрі сортів з 2015 року. Зерно зубоподібне, жовто-помаранчеве іноді проявляються червоні смуги. Маса 1000 зерен 280-300 г.
Переваги гібрида: добре реагує на покращення умов вирощування, непогано переносить посуху, відзначається високою стабільністю врожаю зерна за роками. Зернового напрямку. 
Потенційна урожайність – 13,5 т/га. Урожайність зерна у зоні Степу складає 8-9 т/га, а в Лісостепу – 11,6-12,3 т/га.