Поточний № 2 (1412)

05.02.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Кабмін таки підвищить пенсійний вік для жінок


23.12.2010

Кабінет Міністрів вніс на розгляд до Верховної Ради проект пенсійної реформи. Проект закону «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» № 7455 був зареєстрований у парламенті ще 13 грудня, проте тексту його раніше не було.

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин повідомив, що уряд забрав з парламенту на доопрацювання законопроект щодо проведення пенсійної реформи. В. Литвин зазначив, що спочатку законопроект був внесений до парламенту і зареєстрований. «Потім Кабінет міністрів України взяв його на доопрацювання», - додав він.
За оприлюдненою інформацією, цей документ у Раді представлятиме міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, повідомляє «Дзеркало тижня».
У законопроекті пропонується підвищити нормативну тривалість страхового стажу для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі з 20 років для жінок і 25 років для чоловіків, до 30 і 35 років відповідно.
Також пропонується підвищити мінімально необхідний страховий стаж для отримання пенсії за віком з 5 до 15 років.
Крім того, уряд пропонує поступово підвищити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, щорічно збільшуючи його на 6 місяців, починаючи з 1 лютого 2011, а для чоловіків, що працюють на державній службі, - до 62 років з 2013 року.
Водночас, пропонується поступово підвищити вік для жінок для отримання державної соціальної допомоги з 58 до 63 років.
Даним законопроектом передбачено, що максимальний розмір пенсії буде встановлено на рівні 12 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
У документі також пропонується підвищити рівень пенсійного забезпечення працівникам бюджетної сфери, «передбачивши виплату їм одноразової грошової допомоги при виході на пенсію у розмірі 10 призначених місячних пенсій».