Поточний № 6 (1416)

29.03.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Камери відеофіксації: відповіді на питання автовласників


18.06.2020

Що є фактом порушення?
Фактом порушення є перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш ніж на 20 км/год. (2 км/год. – додатковий бонус на похибку вимірювального приладу «Каскад», взагалі ДСТУ дозволено похибку для такої категорії приладів до ± 3 км/год).
 
Як дізнатися про факт фіксації порушення?
За допомогою СМС-повідомлень або електронною поштою, якщо подано відповідну заяву до МВС; на офіційних сайтах МВС або Нацполіції; від листоноші, який доставляє постанову за місцем реєстрації правопорушника; від представників органів Державної прикордонної служби України, які вручають постанову при перетині кордону іноземцями та особами без громадянства, які ввозили транспортний засіб на територію України.
 
Як поліція встановить дані правопорушника?
Персональні дані порушника поліцейський встановлює з відповідних реєстрів МВС, Мін’юсту (Єдиний державний реєстр транспортних засобів, Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, інформаційно-телекомунікаційна система прикордонного контролю «Гарт-1»).
 
Який розмір штрафу?
255 грн. – у разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш ніж на 20 км/год, але не більш ніж 50 км/год. 510 грн. – за перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш ніж на 50 км/год. Штраф зменшується на 50%, якщо його сплачено протягом 10 банківських днів з моменту отримання ухвали.
 
Кого можуть притягнути до відповідальності?
Особу, на яку зареєстровано ТЗ, або користувача, вказаного власником в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів; керівника юридичної особи або визначену ним відповідальну посадову особу; людину, яка ввезла авто на територію України (громадянин України, іноземець або особа без громадянства).
 
Якщо транспортним засобом користується декілька осіб, хто відповідатиме?
Постанова виноситься на людину, на яку зареєстровано транспортний засіб у відповідному реєстрі МВС. Якщо оформлено на уповноважену особу (відомості про неї має бути внесено в базу), відповідальною є ця людина. Якщо ТЗ зареєстровано на юридичну особу, відповідальним є керівник юридичної особи.
 
Як виноситься постанова про притягнення до відповідальності?
Постанову може бути винесено без участі особи, яку притягають до відповідальності, її надсилають порушнику поштою протягом 3-х днів від дати винесення.
 
Які строки оскарження постанови?
10 днів від дати набрання постановою чинності.
 
Коли постанова набирає законної сили?
– Від дня отримання;
– від дня відмови про отримання;
– від дня повернення поштового відправлення, якщо ви не отримали надіслану постанову;
– якщо вручається прикордонником, то в день вручення.
У яких випадках особа звільняється від адміністративної відповідальності?
Якщо протягом 20 днів від дати отримання постанови особа надала документ про те, що транспортний засіб або номерні знаки вибули з її законного володіння внаслідок протиправних дій (викрадення, розкрадання).
 
В які терміни треба сплатити штраф?
Протягом 30 днів з дати набрання постановою чинності. При оскарженні ці терміни зупиняють до вирішення питання по суті.
Якими є наслідки несплати штрафу?
Після закінчення 30 днів запускається механізм примусового стягнення. При цьому відкривається виконавче провадження: на транспортний засіб боржника та інше майно (нерухомість, цінні папери тощо) може бути накладено арешт, боржник втрачає право вільно розпоряджатися своїм майном. Окрім того, стягується подвійна сума штрафу.
 
Чи фіксуються приладами транспортні засоби, на які нанесено плівку або сітку?
Так, система фіксує такі транспортні засоби. Якщо правопорушник закриє якимось предметом номерний знак або взагалі його зніме, то правопорушення не зафіксується. Однак є інші важелі впливу на таких правопорушників. Це штраф при зупинці такого ТЗ за кермування без номерних знаків або зі знаками, які не відповідають стандартам. Патрульна поліція має доступ до системи «Безпечне місто», а це більш ніж 6000 камер відеоспостереження в місті Києві, тому може таких правопорушників відстежувати і притягувати до адміністративної відповідальності.
 
Чи запущені камери відеофіксації у Дніпрі?
На сьогодні в Дніпрі автоматична система відеофіксації порушень ПДР не працює, але її запуск запланований у найближчий час. Такою інформацією поділився голова профспілки автомобілістів і перевізників Дніпра Михайло Тонконогий.   
СПИСОК АДРЕС, ЗА ЯКИМИ БУДУТЬ ВСТАНОВЛЕНІ ВІДЕОКАМЕРИ:
перехрестя Запорізького шосе та пр. Гагаріна («Підстанція»);
вул. Казакова;
в районі Університету внутрішніх справ (світлофор);
Нагорний ринок;
Набережна Січеславська: 
від Монастирського острова до Кайдацького мосту (в обидві сторони);
перехрестя перед Новим мостом (з площі Успенської), світлофор 
навпроти «Банзай» або Новий Центр (камера дивиться в бік Нового моста);
пр.  Слобожанський (район «Метро»);
Запорізьке шосе (виїзд з міста);
проспект Гагаріна;
Університет інженерів транспорту (ДІІТ);
перехрестя Набережної Січеславської і вул.  Московської (дивиться вона 
від Центрального мосту в сторону кафе «Поплавок»);
на розі вул.  Воскресенської і пр.  Яворницького;
на розі вул.  Коцюбинського і тупика маршруток (пл.  Успенська);
Новий (Центральний) міст;
Старий (Амурський) міст;
Кайдацький міст;
Донецьке шосе (район вул. Березинської, район «Метро»).