Поточний № 2 (1412)

27.01.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Квартира, де «бакси» лежать


26.07.2012

ЯКОСЬ жителька Миколаєва, що мешкала на вулиці Чайковського, під час розмови з подругами похвалилась, що її син Володимир за велику суму у доларах продав свою квартиру і тимчасово живе у її оселі. Людмила Василівна й подумати не могла, до яких страшних наслідків призведе ця її відвертість. Розмову жінок випадково почув молодик на ім‘я Олександр. Чоловік вирішив навідатись у квартиру, де «бакси» лежать, і відібрати гроші. Однак зловмисник прекрасно розумів, що одному йому з цією кримінальною оборудкою не впоратись, тож почав активно шукати собі напарника. І згодом він знайшов наркомана зі стажем з Тульської області на ім‘я Сергій, який мав кримінальний досвід, бо двічі на території Російської Федерації відбував покарання за хуліганство і збут наркотиків. Колишньому «зеку» на «дозу» завжди були потрібні гроші, тож зловмисники домовились і вирішили майбутню здобич ділити порівну. Тим часом кримінальний дует почав розробляти план пограбування, де ролі обох учасників були чітко розподілені. Увечері нападники, озброєні ножем і металевою палицею, зайшли до під‘їзду, де й причаїлись за сміттєпроводом. Однак молодикам довелось, кривлячись від сморіду сміття, чекати досить довго. Адже сусід їхніх майбутніх жертв кілька годин лагодив замок у дверях. Потім до під‘їзду зайшла Людмила Василівна, і зловмисники, щоб вона їх не впізнала, хутко відвернулись. Жінка звернула увагу на підозрілу поведінку молодих людей. Вона швидко зайшла до квартири й поділилась з сином своїми спостереженнями: «Там у під‘їзді якісь підозрілі типи крутяться, будь обережним!.» Трохи заспокоївшись, син з матір‘ю сіли вечеряти. А через деякий час біля вхідних дверей пролунав дзвінок. Володимир підійшов до дверей і голосно запитав: «Хто там?..» У відповідь почув голос свого знайомого Олександра. Нічого не підозрюючи й забувши перестороги матері, господар відкрив двері і впустив до оселі непроханого гостя. «Воха, позич триста «баксів», дуже треба, я скоро поверну», - відразу ж вимовив вечірній візитер.
Доки господар збирався з думками, що ж відповісти на таке несподіване прохання, через прочинені двері до оселі увірвався незнайомець, який схопив з тумбочки сокирку для м‘яса і закричав: «Гони «бакси», швидко!..» Володимир відштовхнув нападника й кинувся у кімнату до телефона, щоб викликати міліцію, однак один з грабіжників обірвав телефонний шнур. Коли на гамір з кухні вийшла Людмила Василівна, то з жахом помітила, що її геть блідий син сидить у кріслі, а якийсь незнайомець погрожує йому сокиркою. Поруч, стискаючи в руках металеву палицю, стояв Олександр, який уже не приховував свого обличчя. Мати швидко зрозуміла, яка небезпека нависла над ними, тож голосно закричала, щоб син віддав нападникам гроші. «Життя – дорожче!..», - вигукувала вона. Тоді Володимир, трохи оговтавшись, поставив вимогу, що віддасть долари, якщо нападники викинуть зброю. Раніше судимий Сергій швидко «вкурив», що краще не затягувати час і погодитись з вимогою господаря оселі. Тому нападник вийшов на балкон і викинув сокирку. Після цього Володимир виконав обіцянку: він витягнув зі схованки пакет з доларами. Тоді Сергій від нетерпіння рвонув пакет до себе. Володимир же міцно тримав свої кревні. Пакет розірвався й долари розлетілись по кімнаті. Спересердя наркоман Сергій ударив господаря палицею по руках, той у відповідь зацідив кулаком нападнику в обличчя. Розпочалась бійка. У якийсь момент, не витримавши, Людмила Василівна вчепилась у волосся одного з нападників. Колишній «зек» спересердя вихопив ножа і кілька разів ударив жінку в живіт. Скориставшись моментом, син вискочив з квартири, щоб покликати хоч когось на допомогу. Нападники ж нишпорили по квартирі у пошуках інших цінностей, але нічого не знайшли. В цей момент поранена жінка прийшла до тями й почала голосно кричати. Щоб закрити їй рота, Сергій завдав нещасній кілька ударів ножем у шию. Зібравши з підлоги долари, нападники кинулись навтьоки. У квартирі матері Сергія нападники розділили политу кров‘ю здобич. Їм анітрохи не дошкуляли докори сумління.
Після того, як син Людмили Василівни зателефонував до міліції, на місце скоєння злочину швидко прибула слідчо-оперативна група місцевого райвідділу. «Швидка допомога» забрала поранену жінку до лікарні. Провівши кілька операцій, лікарі врятували Людмилі Василівні життя. Надали необхідну медичну допомогу і Володимиру, у якого, окрім поранень, діагностували і струс мозку. Оперативники виїхали на квартиру, де мешкав Олександр. Однак родичі зловмисника заявили, що не знають, де він знаходиться. В ході проведення оперативно-розшукових заходів правоохоронці вийшли на раніше судимого Сергія. Вдалось з‘ясувати, що той переховується в одній з областей Росії. Російським колегам миколаївські міліціонери направили відповідний запит з проханням затримати підозрюваного у скоєнні небезпечних злочинів. Але сталось так, що померла мати Сергія, і він приїхав з Росії до Миколаєва на похорон. На наступний після похорону день оперативники затримали зловмисника. Коли слідчі пред‘явили затриманому незаперечні докази, він був змушений зізнатись у скоєнні розбійного нападу на квартиру Людмили Василівни. До того ж, він все валив на Олександра, який на той час ще знаходився у розшуку. Однак у ході судового розгляду кримінальної справи вдалось все з‘ясувати й довести провину підсудного у скоєнні розбійного нападу, пов‘язаного з насильством, небезпечним для життя людини, а також спробі убивства. Згідно з вироком суду, раніше судимий Сергій тепер 15 років відбуватиме покарання у колонії, його також примусово лікуватимуть від наркоманії. Ще один учасник нападу Олександр згодом також потрапив на лаву підсудних і одержав тривалий термін позбавлення волі.

Петро БРАТЧЕНКО.  Миколаївська область.