Поточний № 16 (1426)

30.11.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Лісник - професія романтична


12.09.2013

Напередодні дня працівника лісового господарства, яке цьогоріч відзначається 15 вересня, і з нагоди 150-річного ювілею Великомихайлівського лісництва відбулися традиційні змагання на кубок звальщика лісу. У них взяли участь представники Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Харківської і Полтавської областей.

ВІДКРИВ щорічні змагання начальник Дніпропетровського обласного управління лісового і мисливського господарства Василь Клешня. На території лісу професійні звальщики лісу змагалися на швидкість заміни ланцюга на бензопилі, валки дерев, обрізки сучків.
Переможцем у змаганнях в обласному заліку уже не вперше став уродженець Великомихайлівки Юрій Доброхвіст із Васильківського лісгоспу. Друге місце посів Дмитро Проша із Дніпропетровського лісгоспу. Третім став Микола Буларга.
У загальному заліку перемогу здобув представник з Харківщини Сергій Домашкін (член української збірної), другим став Юрій Доброхвіст з Дніпропетровщини і третє місце посів Олександр Сизов з Полтавської області.
Великомихайлівське лісництво у Покровському районі Дніпропетровщини, де власне і проходили змагання, розпочинає свою історію з 1863 року і пов’язано з ім’ям легендарної людини - полковника Корпусу лісничих Віктора Єгоровича фон Граффа, який вважається творцем першого степового лісництва і основоположником степового лісорозведення. 150 років тому восени під керівництвом фон Граффа в степовій частині України вперше на 150 га було висаджено високорослі дерева: дуб, сосну, березу, берест, ясен, осику, білу акацію.
- На сьогодні площа лісництва зросла до 1212 га, хоча з розведенням лісу на Дніпропетровщині завжди були складнощі, - говорить Василь Клешня. - Щороку засаджуємо нові ділянки лісом, одного року із 3300 га висаджених дерев 600 га всохли через нестачу вологи, оскільки наш степовий край – це зона ризикованого землеробства. Однак тільки за останні 5 років силами Великомихайлівського лісництва було створено 425 га лісу.
До складу Великомихайлівського лісництва входить також заказник оповитого легендами Дібровського лісу. Сюди приїздять люди, які цікавляться історією краю. Ця місцевість тісно пов’язана з іменем легендарного кошового отамана Івана Сірка, саме у Дібровському лісі Нестора Махна у неповні тридцять років назвали батьком. Про бурхливі роки визвольних змагань селянства під проводом Махна наразі розповідає стела, встановлена біля Дуба смерті. На жаль, 6 років тому цей дуб був спалений якимись вандалами. Зараз на його зрубі встановлено пам’ятний камінь. А один із переможців змагань Юрій Доброхвіст розповів, що коли перед встановленням пам’ятного знаку зрізав залишки стовбура славетного Дуба смерті, то нарахував на зрізі 458 кілець, тож дуб прожив 458 років! А на питання про свою професію відповів:
- Професію лісника з малих літ вважаю романтичною і в ній ніколи не розчаруюсь. А ліс для мене – це захоплююча краса у будь-яку пору року.
Люди, які професійно стоять на сторожі порядку в лісовому господарстві, заслуговують на повагу. Тож зі святом Вас, охоронці лісу!

Яна ОЛЕКСЮК. Дніпропетровська область.