Поточний № 10 (1420)

01.06.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Львівський «Дєточкін»


14.07.2011

Уродженець Дніпропетровської області завдав львівським автовласникам чимало прикрощів, аж доки його кримінальний промисел не зупинили працівники міліції.
На відміну від відомого кіногероя Юрія Дєточкіна, цей раніше судимий чоловік не викрадав автомобілі у «поганих дядьків» і не перераховував отримані таким шляхом гроші до дитячих будинків, хоча його кримінальний промисел був тісно пов‘язаний з автомобілями. Протягом кількох місяців майже кожного ранку хтось із львівських автовласників з прикрістю помічав, що з автвівки зник номерний знак. На лобовому склі, як правило, знаходилась записка, в якій невідомий пропонував зателефонувати за вказаним номером. Під час телефонної розмови зловмисник обіцяв автовласнику знайти зниклий номерний знак. За інформацію про те, де знаходиться автономер, він вимагав перерахувати на вказаний рахунок 200-300 гривень. Після того, як гроші надходили на рахунок, викрадач повідомляв, де заховані номери. Як правило, аферист ховав номерні знаки у кущах біля автомобіля або ж у ближніх під‘їздах чи під балконами. Однак, незважаючи на всю свою спритність, крадій все ж потрапив до рук міліції.
Правоохоронці з‘ясували, що цей уродженець Дніпропетровської області не так давно вийшов з місць позбавлення волі і знову взявся за кримінальний промисел. Чоловік був раніше засуджений за розбійні напади, пограбування, крадіжки, незаконне зберігання зброї і наркотиків. Звільнившись із колонії, він не поїхав на Дніпропетровщину, а залишився у Львові й взявся викрадати автономери.
Крадіжки скоював вночі, коли автовласники міцно спали. З автівки крадій тихо й непомітно скручував номери, користуючись лише невеличким ножем. Зловмисник діяв так спритно, що його присутність біля автівки ніхто не помічав, не спрацьовувала і сигналізація. За ніч спритник скручував до десятка номерів. Для крадіжок рецидивіст обирав іномарки сріблястого або чорного кольору.
Проти викрадача автономерів порушено кримінальну справу, і після суду він найвірогідніше знову потрапить до місць позбавлення волі.

Олександр ЮРЧЕНКО. Львівська область.