Поточний № 15 (1425)

28.09.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Медичне обслуговування стане доступнішим


18.08.2011

На Дніпропетровщині відбуваються перетворення у структурі медичних закладів. Як одна із пілотних, Дніпропетровська область раніше за інші регіони відчує на собі всі переваги та недоліки нової системи медобслуговування.

Заплановано, що до кінця року в Дніпропетровську з’являться три центри первинної медико-санітарної допомоги на базі клінічних відділень міських лікарень, де прийом здійснюватимуть лікарі первинної ланки: педіатри, терапевти і гінекологи, лише за їхніми направленням можна буде потрапити на прийом до вузьких спеціалістів. За словами заступника директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської міськради Олени Лугової, лікарі, які обслуговуватимуть населення у центрах первинної допомоги, краще знатимуть своїх пацієнтів, комплексно оцінюватимуть їхні проблеми:
– Зміни, на успішне втілення яких ми всі очікуємо, наблизять медицину до родини. Крім того, за пацієнтами залишиться право обирати собі лікаря. Якщо з тих чи інших причин людина бажає перебувати під наглядом іншого спеціаліста, то передбачена можливість укладення реєстраційного договору, і протягом року пацієнта буде переведено.
Олена Лугова уточнила, що на вересневій сесії міської ради планується затвердити подальший план реорганізації медичних закладів Дніпропетровська. За попередніми задумами, територію міста розподілять на зони обслуговування 12 центрів первинної допомоги та 78 амбулаторій загальної практики медицини.
12 серпня перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова та міністр охорони здоров’я України Олександр Аніщенко завітали до Дніпропетровська з робочим візитом. Вони оглянули перший у місті Центр первинної медико-санітарної допомоги № 11 на базі клінічної лікарні № 3, який готується до відкриття у вересні. Тут працюватимуть 25 терапевтів, 14 педіатрів, які будуть переведені з міської дитячої лікарні № 1, та 5 акушерів-гінекологів. Район обслуговування – житловий масив Фрунзенський із населенням 55 тисяч чоловік. Крім того, незабаром тут відкриються 4 амбулаторії загальної практики.
Мешканка житлового масиву Фрунзенський Любов Бондаренко відтепер також буде обслуговуватися у Центрі первинної медико-санітарної допомоги № 11. На її думку, перетворення у структурі медичних закладів підуть на користь для здоров’я громадян:
- Ми дуже задоволені тим, що держава піклується про доступність медичного обслуговування. Я взагалі вважаю, що реформа, про яку зараз так багато говорять, потрібна перш за все нам, а не управлінцям і не лікарям.
Майбутня мама Наталя Василенко очікує на первістка. Вона розповідає, що вже встигла відчути тривогу з приводу того, що дитяча лікарня знаходиться далеко від дому, неприємним досвідом частенько ділилися з нею і подруги.
- Складно було б із маленькою дитиною діставатися дитячого відділення громадським транспортом, – розмірковує Наталя, – а потім висиджувати довгі черги перед кабінетами. Тепер цього можна не боятися.
Враженнями від побаченого на виїзді до новоствореного Центру первинної допомоги київські гості поділилися на прес-конференції за участю Ірини Акімової, Олександра Аніщенка, губернтора Дніпропетровщини Олександра Вілкула, начальника головного управління охорони здоров'я Дніпропетровської ОДА Валентини Гінзбург, а також головного лікаря Синельниківської міської лікарні Петра Довганя.
Ірина Акімова зазначила:
- Від інших пілотних регіонів Дніпропетровщину відрізняють наявність сильної команди лідерів, котрі реалізовують кожний наступний крок реформи з упевненістю та гарантією якісного результату, а також значне залучення спонсорських коштів. Дійсно, законодавча база зробила великий крок уперед, тепер справа дійшла до регіонів. Ми намагаємося, щоб у результаті спільної наполегливої праці поліпшилася не тільки якість медичного обслуговування населення, а й умови праці медперсоналу.
До кінця року управлінці прагнуть втілити все заплановане та оцінити переваги нової системи. Крім того, починаючи з 1 січня наступного року медичні працівники отримуватимуть кошти на оздоровлення. За словами Олександра Аніщенка, це стане першим кроком на шляху до підвищення оплати праці медичного персоналу.

Ольга ТРУБЧИНІНА.