Поточний № 10 (1420)

02.06.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Межову не забувають


24.11.2011

До найвіддаленішого району Дніпропетровщини – Межівського - напередодні Дня працівників сільського господарства губернатор Олександр Віклул завітав з приємною місією. У першу чергу привітав межівчан з професійним святом. Адже район серед лідерів зі зростання виробництва сільгосппродукції. Зокрема, обсяги виробництва галузі АПК за десять місяців ц.р. зросли більше, ніж на 25 відсотків порівняно з аналогічним періодом минулого року, а обсяги інвестицій збільшилися більш, ніж удвічі.
А потім основні події відбувалися у селі Андронівка, де відкривали газорозподільчий пункт.
- Нарешті дочекалися цього дня, - каже Валентина Тимошевська, жителька села. – До цього мучились з вугіллям, яке зараз коштує 1100-1200 гривень за тонну. То горить, то не горить. А скільки часу забирає розтопка плити… Тепер будемо, сподіваюся, жити по-людськи.
- Дуже раді, дякуємо всім, хто доклав зусиль, аби й до нашого села, і до Слов‘янки дійшов газу, - це вже слова Марії Кривонос, яка до пенсії працювала на різних роботах у радгоспі ім. Петровського. – Але, щоб на цьому все не скінчилося, щоб не забули про людей і газ з‘явився і в наших хатах.
- А я вже і не сподівалась, що доживу до цієї події, - додає доярка радгоспу ім. Петровського Марія Злидниченко. – Вже десять років на пенсії, а здоров‘я не добавляється. За роботу на фермі заробила аж 800 гривень пенсії. А подивіться на мої руки, пальці усі покручені, болять. Хоча б трохи пенсії добавили, аби на ліки вистачало.

Окрім губернатора, до Андронівки завітали і керівники району, а також перший заступник голови Добропільської райдержадміністрації, депутат Донецької облради Тамара Білянкіна. Виявляється, що проблема газифікації хвилює і сусідів з Донеччини, які планують найближчим часом зайнятись газифікацією Добропільського району.
А в селі Андронівці після узгодження та виконання монтажних робіт газ з‘явиться у 70 будинках селян.
У цілому ж у 2011 році з обласного та державного бюджетів для газифікації виділено понад 10 млн. грн. За ці кошти споруджено більше 70 кілометрів газових мереж. До кінця року планується газифікація сіл Олексіївка та Чернявщина Юр‘ївського району, Плавещине та Салівка Царичанського, с. Новомиколаївка Покровського, с. Калініне, Гомельське, Рудничне Криворізького району, збудувати міжселищний газопровід від с. Водяного до с. Андріївки Верхньодніпровського району.

Павло ЯКОВЕНКО. Фото автора.
На знімках:
Олександр Вілкул відкриває подачу блакитного палива на газорозподільчій станції
в с. Андронівці.
Селянки Валентина Тимошевська, Марія Кривонос, Марія Злидниченко з нетерпінням чекають, коли у їхніх оселях з‘явиться газ.
Слюсарі служби підземних мереж Межівського управління газового господарства Анатолій Шевченко та Григорій Деревенець.