Поточний № 2 (1412)

05.02.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Мисливець - хобі браконьєра?


25.10.2012

Сезон полювання на хутрового звіра розпочинається, як правило, лише у листопаді, однак вже нині на території Житомирщини працівники міліції виявили понад сотню порушень правил полювання та ще чотири десятки - при поводженні з мисливською вогнепальною зброєю.

ЗАГАЛОМ на території Житомирщини під мисливські угіддя, яких нараховується 74, відведено близько 2-х мільйонів гектарів лісових масивів. Без сумніву, такими можливостями володіє не кожен регіон держави, а відтак полювання для багатьох полісян є знайомою справою.
Однак, як розповів начальник Управління громадської безпеки УМВС України в Житомирській області Юрій Лебідь, аби мисливство не перетворювалось на браконьєрство, слід дотримуватись певних вимог чинного законодавства. Зокрема, мисливці повинні мати відповідне посвідчення, контрольну картку обліку добутої дичини, відстрілочну картку та дозвіл на право носіння і зберігання мисливської зброї.
Серед визначальних чинників, які допомагають правоохоронним органам контролювати ситуацію, – систематичні профілактичні рейди, що мають на меті попередження можливих правопорушень. Лише упродовж серпня-вересня (у цей час триває сезон полювання на пернату дичину) під час їх проведення працівники міліції виявили понад сотню порушень правил полювання та ще чотири десятки – при поводженні з мисливською вогнепальною зброєю. У порушників було вилучено 39 мисливських рушниць, 12 з яких взагалі не були зареєстровані в органах внутрішніх справ.
У Новоград-Волинському районі на початку вересня двоє товаришів, збираючись, за їх словами, на поле по кукурудзу, прихопили з собою і рушницю, до речі, як згодом з’ясувалося – незареєстровану. Під час руху по ділянці один з чоловіків здійснив мимовільний постріл, влучивши при цьому в ногу іншому. Поранення виявилось досить серйозним, і тепер потерпілого, якому довелось перенести декілька хірургічних втручань, чекає тривалий період лікування.
Подібний випадок стався наприкінці вересня в Чуднівському районі, де також у результаті недбалого поводження зі зброєю було поранено місцевого жителя.
А вже на початку жовтня, під час проведення одного з профілактичних рейдів поблизу с. Михайлівки Житомирського району, був затриманий 52-річний житель Київської області, який при собі мав незареєстровану нарізну зброю та набої до неї. Виявлене було вилучено та направлено на відповідні експертні дослідження.
Загалом же, за словами Юрія Лебедя, серед виявлених порушень найчастіше правоохоронці виявляють випадки полювання без належного на те дозволу, у заборонених місцях або час, а також за допомогою заборонених знарядь чи забороненими способами. Відтак до адміністративної відповідальності (ст.85 КУАП) з початку року за такі зловживання притягнено понад 1,3 тисяч громадян.
Утім, за незаконне полювання на тварин, а також на заборонених територіях, існує ще й кримінальна відповідальність (ст. 248 Кримінального кодексу України). Так, не можна полювати ближче ніж за 200 метрів від житлових будівель, у темний період доби (через годину після заходу сонця і за годину до його сходу) та в стані алкогольного сп'яніння. Не дозволяється використовувати під час полювання штучні джерела світла, прилади нічного бачення, дзеркала для осліплення тварин, вибухові речовини, а також петлі, гачки, самостріли, ловчі ями тощо.
Водночас працівники дозвільних підрозділів міліції перевіряють також і умови зберігання та своєчасність перереєстрації зброї. У разі невиконання вимог щодо використання та зберігання вогнепальної зброї працівники міліції відповідно до законодавства України мають право скасовувати дозвіл та вилучати її у власників. Так, у цьому році було вилучено 100 одиниць зброї та анульовано 265 дозволів на право її носіння та зберігання.

СЗГ УМВС України в Житомирській області.