Поточний № 16 (1404)

30.09.2022

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

«Молодіжне» Євро-2012


12.07.2012

Напередодні проведення Євро-2012 громадська організація «Польсько-Німецьке співробітництво молоді» (ПНСМ) організувала Міжнародний турнір з вуличного футболу між аматорськими командами з України, Польщі та Німеччини. У січні 2012 року в Блоссіне (Німеччина) відбулося жеребкування, і кожна команда отримала своїх суперників у підгрупах. У турнірі брали участь діти з трьох країн Європи віком від 12 до 15 років. Турнір з футболу проходив протягом 4 місяців за такою схемою: 78 команд «розбили» на 13 підгруп по 6 команд у кожній підгрупі. Жеребкування відбулася так, що в кожній підгрупі виявилося по 2 команди з України, Польщі та Німеччини. У фінальну частину змагань виходила 1 команда, яка зайняла 1 місце у своїй підгрупі. За умовами організаторів в кожній команді повинна була брати участь мінімум одна дівчинка. Родзинкою цього турніру було те, що кожна підгрупа проводила свої матчі в одному з найпрекрасніших міст Європи, а фінальна частина змагань відбулася в старовинному місті Любліні (Польща). У ній взяли участь 4 українські команди: три зі Львівщини і команда «Олімпік» із селища Ювілейного Дніпропетровського району. Капітан команди «Олімпік» Роман Кременєв вважає, що ці спортивні змагання відкрили перед українськими підлітками можливість доторкнутися до історії, традицій, культури сусідньої європейської Польщі, знайти нових друзів серед польських і німецьких однолітків. Надовго залишаться в пам’яті юних футболістів і нові знайомства, і добродушний прийом поляків, і дивовижна архітектура Старого Міста, екскурсія по якому була організована.
Дві збірні команди з Дніпропетровського району також взяли участь у Міжнародному турнірі у північному місті Грундзендз (Польща). Гравці в ці команди були відібрані під час футбольного турніру «Спорт проти наркотиків, алкоголю та тютюну», який організовувала Дніпропетровська громадська організація «Спортивний клуб «Престиж» у Дніпропетровському районі.
Дніпропетровська обласна громадська організація «Спортивний клуб «Престиж» у Міжнародному турнірі з вуличного футболу виставила відразу 4 команди. Першою пощастило взяти участь серед команд з Дніпропетровської області ФК «Іста». Юні футболісти поїхали в місто Сосновець (Польща). На прекрасно підготовленому газоні команда показала вищий клас, перегравши в перших чотирьох матчах своїх суперників з розгромним рахунком. Це вивело команду «Іста» в лідери підгрупи, але наступні дві гри виявилися важкими для молодих гравців. Вони спочатку зіграли з «господарями» з місцевої школи в нічию 4:4, а потім програли другій польській команді з рахунком 0:2. У підсумку команда «Іста» зайняла 2 місце і отримала медалі, грамоти та кубок.
У місті Мюнхені на відбіркову частину змагань пощастило поїхати команді «Престиж» (Дніпропетровськ). Теплий прийом з боку німців вразив всіх українців. Всі учасники відбіркових змагань були поселені в молодіжному центрі. Незважаючи на мовний бар'єр, хлопці між собою швидко здружилися і знайшли «спільну мову».
На третій день почалися змагання. Організатори постаралися урізноманітнити час: учасникам турніру організували екскурсію на стадіон «Альянс Арена», який належить ФК «Баварія», де проходив фінал Ліги Чемпіонів цього року. Дітям показали стадіон, пропустили на поле, дозволили подивитися роздягальні гравців «Баварії», спробувати себе в якості вболівальників, посидіти на місцях для гравців і для журналістів. Так пройшли незабутні 8 днів для української молоді.
За словами Президента ДОГО «Спортивний клуб «Престиж» Ігоря Болдіна участь української молоді в Міжнародних проектах дасть поштовх для розвитку спорту. І, можливо, саме такі змагання відкриють нові зірочки, які потім стануть великими зірками українського спорту.
Переможцем міжнародного футбольного турніру з вуличного футболу стала команда з польського міста Сосновець.

Підготував
Павло Яковенко.