Поточний № 6 (1416)

26.03.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

На Дніпрі-Донбасі - «посівна»


27.10.2011

Ще зовсім недавно - 27 червня - малесенькі кількаденні коропи, товстолобики, білі амури були запущені в перший ставок Могилівського рибгоспу. А вже у жовтні розпочалося зариблення найбільшої штучної водойми України підрощеними до 20-30 г мальками. Рибалки по черзі спускають воду з 12 діючих ставків, вибирають малька з рибоприймальників і автомобілями везуть «на працю» з очистки каналу від сіро-зелених водоростей.

КІЛЬКА місяців для працівників рибгоспу минули у напруженій, інколи - непередбачуваній роботі. Головний рибовод господарства Олег Пільнов задоволений першими жнивами:
- За такого переважно посушливого сезону, з непростим відновленням насосної станції і комунікацій, при чималому скептицизмі жителів сусідніх сіл ми маємо хороші результати. Ще й на кожному ставку – свої особливості дренажу, наповнення водою і т.п. Короп, білий амур і товстолобик росли разом, позаяк кормова база у них різна. Окремі екземпляри сягають і 100 г, а вихід відповідає науковій нормі - близько 30 відсотків. До Дніпра-Донбасу вже переведені більше 2 млн. мальків, цю роботу завершимо в середині листопада. Приємно, що хоч і з не завжди прогнозованими труднощами, але все вдалося. Перше - то і є перше, найпам’ятніше…

З автомобіля по жолобу мальок хутенько прямує на велику воду, де йому доведеться зимувати і «чистити» канал. Директор рибгоспу Олександр Велегура до тонкощів знає усі непрості процеси, які проходить мальок від ставка до водойми.
- Цього року зариблюємо ділянку каналу від Дніпра до Михайлівки Царичанського району довжиною біля 60 км, - розповів Олександр Якович. - Це велика праця, за яку хочу подякувати рибалкам, машиністам, трактористам, всьому трудовому колективу, який налічує 15 чоловік, це переважно жителі Могилева. Приємно, що не маємо боргів за енергоносії і по зарплаті, люди працюють із задоволенням. Радує і те, що приходять і працівники з рибгоспівським досвідом, наприклад, помічник рибовода Олександр Пікуш з Петриківки. Одразу після спуску води розпочнемо підготовку до наступного сезону. Сподіваємося освоїти більшу площу ставків, штат постійних працівників довести до сорока.
А економічним станом Дніпро-Донбасу переймається «Єгерська служба «Беркут». Про її діяльність керівник підприємства Олександр Сергієнко розповів наступне:
- Разом із Державною екологічною інспекцією проводимо спільні рейди, щоб не було засмічення, пожеж, браконьєрства на воді та суші (вночі з-під фар на кабана, зайця тощо). Надаємо платні дозволи на любительський лов риби з берега вудкою або спінінгом, для громадян пільгових категорій існує система знижок від 50 до 100 відсотків. Заборонений лише вилов коропа, білого амура, товстолобика. Ситуація на берегах водойми, особливо у Петриківському і Царичанському районах, поліпшилася, чимало рибалок-любителів нам допомагають. У Новомосковському районі вона більш напружена, там у ході одного із недавніх рейдів у районі Перещепиного ми конфіскували цілий автомобіль рибальських сіток і раколовок. Але поступово наведемо лад і там.
Серед найближчих планів господарства – провести на каналі Дніпро-Донбас республіканський чемпіонат із вилову окуня. По першому льоду він, звісно ж, бере добре, тож захід буде цікавим. А з наступного року для спортивної рибалки діятиме окремий ставок.
А ще Олександр Велегура навів цікаве спостереження з трудових буднів господарства:
- Якось при вилові риби з рибоприймальника трапилося кілька крупніших, і я напівжартома запропонував зварити з них юшку. Всі, як один, відмовилися. Це мене вразило і потішило водночас. А ще, буває, якась рибинка впаде на землю - обов’язково піднімуть. Завдяки такому настрою в колективі у майбутнє дивимося впевнено.
Справді, лише спільна ідея здатна утримати «на плаву» будь-який трудовий колектив. Відновлений Могилівський рибгосп достойно завершує свій перший трудовий сезон, а незабаром почне підготовку до наступного - більш масштабного. Тож сім футів під килем вам, рибалки!

Григорій ДАВИДЕНКО. Фото автора.

На знімках: мальок поспішає «на працю» до Дніпра-Донбасу; працівники Могилівського рибгоспу (зліва направо) – директор Олександр Велегура, старший рибовод Олег Пільнов, рибалка Олександр Переяславець, заступник директора Олександр Терещенко.