Поточний № 7 (1395)

23.05.2022

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

На Придніпров’ї засіяли ярої пшениці у півтора рази більше від запланованого


03.05.2022

На Дніпропетровщині у розпалі – посівна. Аграрії завершують сіяти ранні ярі культури: пшеницю, ячмінь, горох, овес, ріпак. Уже виконали 75% робіт. Тільки пшениці засіяли 4,5 тис. га. Це у півтора рази більше, ніж планували. Про це стало відомо на брифінгу в обласній військовій адміністрації.
«Цьогоріч мали затяжну весну. Проте аграрії вкладаються у терміни посівної. Сприяли й квітневі опади. Їх випало у 1,5 рази більше за норму. Зараз у ґрунті багато вологи. На фініші – робота з ранніми ярими. Маємо невеличкий недосів у 25% ячменю. Та його перекриємо іншими культурами – соняшником і кукурудзою», – розповів директор Інституту зернових культур НААН Владислав Черчель.
Сівбу ранніх ярих уже завершили аграрії Нікопольського та Новомосковського районів. В решті – роботи на фініші.
Фермери області взялися за пізні ярі. Кукурудзою засіяли 72 тис га – це чверть від запланованого. Соняшником – 100 тис га.
«Посівна проходить у звичайному режимі. Там, де є можливість працювати у дві зміни, аграрії виходять у поле і вдень, і вночі. Окрім кукурудзи і соняшника, зараз сіють гречку, просо та сорго», – сказав директор «Асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області» Анатолій Гайворонський.
На Дніпропетровщині планують завершити посівну до кінця травня. Загалом працюватимуть на понад 1 млн. га полів.