Поточний № 2 (1412)

29.01.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

На старт!


31.03.2011

Під час виїзної наради губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул визначив головне завдання аграріїв - забезпечення жителів області якісними продуктами харчування власного виробництва за доступними цінами та своєчасне проведення комплексу весняних польових робіт.
Місцем проведення такої наради обрали ТОВ «Агрофірма «Дружба» з її незмінним талановитим керівником, Героєм України Анатолієм Вуйчицьким. Господарство це вже впродовж багатьох років має високі показники у рослинництві. І сприяє цьому висока трудова та технологічна дисципліна, впровадження у виробництво прогресивних форм організації праці. Чого тільки варта встановлена тут кілька років тому GPS навігація, коли напрямок рядків на величезних масивах площ відслідковує супутниковий зв’язок, а на кожному агрегаті - датчик контролю витрат пального.
- У нас дуже відповідальні працівники і спеціалісти, - повторює Анатолій Вуйчицький. - Ми зберегли на початку реформування цілісність господарства, дбаємо про високі врожаї. А для цього робимо все, аби земля наша отримала добрива, засоби захисту рослин.
А далі Герой України пригадав минулий рік, коли у серпні кукурудзу сонце спалило, а зернові дали не той врожай, який тут очікували.
- Але треба сподіватися на краще,- заспокоює Анатолій Станіславович. - І визначати найголовніші проблеми. Щоб не було як із гречкою. Починаються новини у нас із гречки. Та невже ж на гречці світ зійшовся?! Тут, напевне, цю тему зробили ажіотажною і засоби масової інформації, які й підбурили людей. Треба дбати, щоб не тільки гречка родила на українських ланах. До цього ми прагнемо, заради цього живемо.
- Наше завдання - забезпечити жителів Дніпропетровщини якісними продуктами за доступними цінами,- звернувся до учасників наради губернатор Олександр Вілкул. - Цьому сприяють і щотижневі ярмарки, на яких сільгоспвиробники реалізують власну продукцію. А напередодні Великодня на площі Леніна у Дніпропетровську впродовж 21-23 квітня знову-таки селяни зможуть без посередників продати якісну продукцію городянам.
Важливою складовою успішного проведення весняних польових робіт за словами губернатора є суворе дотримання сівозмін та структур посівних площ. Цьогорік площі посівів зернових культур будуть збільшені з 51 до 56 відсотків, а соняшнику, навпаки - скорочені з 26 до 20 відсотків у загальній структурі посівних площ. Посіви гречки займуть 12 тисяч гектарів, що дасть змогу повністю забезпечити населення області цією крупою.
Заступник голови облдержадміністрації Олександр Любович зазначив, що господарства забезпечені насінням та міндобривами, паливно-мастильними матеріалами. У ряді південних районів вже стартували роботи в полі.
- Дрібниць у цій роботі не буває, - наголосив він. - А тому слід врахувати кожну деталь, щоб в цілому забезпечити якісне проведення весняного комплексу робіт.
В обговоренні доповіді взяли участь науковці та практики агровиробництва.
Як кажуть, Бог у поміч! Нехай цього року праця наших хліборобів окупиться високими врожаями та достатком.

Григорій ЯКОВЕНКО,
с. Багате, Новомосковський район, Дніпропетровська область.
На знімку: про перспективи розвитку рослинницької галузі губернатору О. Вілкулу розповідає директор Інституту зернового господарства УААН А. Черенков.